GastroNews.cz


Cukrář.cz

Partneři
Diskuse na téma

NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮNÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ
Od: Jaroslav Honzajk

7.11.2005 4:43:49.
id: 2042.


Vazeny pane Michaeli Klimo,

termin odborneho seminare na toto tema je uz minulosti. Proto se chci zeptat zda bych nemohl ziskat ucelenejsi informace k tematu "NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ" o které mam enormni zajem. Predpokladam, ze mate tyto informace v elektronicke podobe a ceskem jazyce.

Za Vasi odpoved Vam predem dekuji.

Jaroslav Honzajk


odpovědět

Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: M. Klima

Vloženo: 7.11.2005 5:48:42.
ID: 2043.


neděle, 6. listopadu 2005

Vážený pane Honzajku,

pokud účastníci semináře o kterém se zmiňujete to mysleli upřímně, tak s ním byli nad očekávání velice spokojeni.
Nakonec i já jsem byl spokojen s tou účastí, která by bývala mohla asi být lepší pokud by se ten seminář pořádal v nějakém větším městě.
Dostal jsem již několik pochvalných e-mailů a dotazů kdy a kde budu tento seminář opakovat, ale tou myšlenkou jsem se nezabýval protože jsem se domníval, že by to bylo příliš brzy.
Nicméně zrovna před několika dny jsem na internetu zahlédl, že začínají již přípravy na Salimu která se bude pořádat na výstavišti v Brně od v době od 7.-10. 3. 2006.
To upoutalo moji pozornost, a začal jsem se zabývat myšlenkou můj další seminář uskutečnit v Brně u příležitosti této výstavy protože předpokládám, že se jí zúčastní mnoho odborníků.
Napsal jsem tudíž již dotaz na BVV o možnosti pořádání mého semináře přímo na výstavišti, a také i do dvou brněnských hotelů, ale ještě jsem nedostal odpověď.
Jakmile budu mít zajištěné vhodné prostory, tak teprve s přípravou toho semináře začnu.
Nepočítám s tím, že by někdo jel na tu výstavu jen kvůli mému seminář a proto ho budu muset zkrátit na 3-4 hodiny, čímž vzhledem k tou, že by se nepodával oběd a večeře jako tomu bylo v případě toho semináře v Hrubé Vodě by se snížila jeho cena, což ale by nebylo na úkor kvality samotného semináře.
Ano, já mám dnes již velkou většinu mých cizojazyčných materiálů v české elektronické podobě (já jsem dokonce s hrůzou zjistil, že ručně už ani psát neumím), ale v té formě to nikomu nerozesílám ani neprodávám.
Každý účastník semináře ale obdrží CD které bude obsahovat téměř všechny informace které budou předmětem mé video presentace.
Říkám, že téměř všechny a sice proto, že při marketingu mých minulých seminářů jsem se setkal i s tím, že mi někteří lidé napsali, že to všechno znají takže na ten seminář nemusí chodit, ale abych jim prý poslal jen to CD. (No comments.)
Vy nejspíše víte o kolik informací se s českými kolegy dělím, což dělám nezištně a rád, protože je to můj koníček, ale podle mého náboženství si každý můj sebe nákladnější koníček musí na sebe vydělat a proto musím některé mé semináře pořádat za peníze.
Tudíž jakmile budu mít pohromadě podrobné informace tak vám o dalším postupu dám vědět.
Na každý pád Vám vážený pane Hajzáku děkuji za Váš dotaz.
M. Klima
odpovědět

Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: M. Klima

Vloženo: 7.11.2005 6:53:37.
ID: 2044.


Vážený pane Honzajku,
začnu od konce.

Jak jste se asi povšiml, tak Hostovku můžete číst bez jakýchkoliv problémů, ale k tomu abyste mohl na Hostovce klást otázky nebo vkládat články se napřed musíte „přihlásit“.
Po přihlášení pak je to již snadné.

Nicméně bych rád abyste se také povšiml, že i když Hostovu mohou navštěvovat i odborníci, protože ti také chodí do restaurací jako hosté, tak Hostovka, jak název napovídá, jakousi pomyslnou universitou pro hosty a je v zásadě určena jen hostům, nebo jak rád s oblibou říkám, studentům.

Otázka kterou kladete je ale příkladem toho, že většina problémů v pohostinství se týká jak jeho provozovatelů, tak i hostů.

V odpověď na Vaši otázku, pokud byste se ptal jako host, bych řekl, že z Vašeho pohledu to možná správné není, ale dá se říci, že v pohostinství je všechno dovolené, co není vyloženě zakázané. Tudíž jediné řešení je, že si buď dáte celou porci a zbytek který nesníte si necháte zabalit jako „Dggie bag“. Když ale s něčím takovým vyloženě nesouhlasíte, tak si budete buď muset dát něco menšího a nebo prostě chodit někam jinam.

Pokud byste se mně ale zeptal jako podnikatel, tak bych Vám asi také přiznal že co není zakázané, není dovolené . Poradil bych Vám ale, abyste si u jídel, u kterých dělení je možné (protože u některých to nejde), udělal přesnou kalkulaci a možná že byste přišel na to že při těch 75% si možná škodíte sám sobě.

Například v některých restauracích není nic neobvyklého že si hosté takovou velkou porci rozdělí (nebo nechají rozdělit) na dva talíře. V takovém případě se počítá příplatek kterému se v Americe říká „split charge“. Já jsem ale již nesčíslněkrát upozornil na to že nemůžete slepě kopírovat všechno co vidíte někde jinde.
Techniky tvorby polovičních porcí, „split charge“ a podobných přirážek jsou předmětem specifického semináře „Tvorba cen a kalkulací“ o který ale zatím v Česku není žádný zájem protože pro každého je snadnější opsat všechno od konkurence.
M. Klimaodpovědět

    Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: Jaroslav Honzajk

Vloženo: 7.11.2005 11:13:00.
ID: 2045.


Vazeny pane Michaeli Klimo,
na Vas odborny seminar se moc tesim. Prozatim budu muset vystacit s tim co jste uz publikoval. Neni toho malo, ale ja vzdy musim vedet o dane veci co nejvice. :-)


Dekuji za postrceni, byl jsem prihlasen s Firefoxem a mel jsem problem s nastavenim. Prihlasil jsem se s Int. Explorerem a prihlaseni mi jiz funguje.

Ted k otazce polovicnich porci. Dival jsem se na danou vec spise jako na problem jak ze strany zakaznika tak ze strany podnikatele. Po vasi vycerpavajici odpovedi si myslim ze nejlepsi reseni polovicnich porci by mohlo byt, vubec je nenabizet - zbyle jidlo si onest s sebou jak definujete „Dggie bag“. Nabidnout rozdeleni na 2 porce a k tomu mit nabidku jidel mensich gramazi.

Za vycerpavajici odpovedi Vam mnohokrat dekuji. Jaroslav Honzajk
odpovědět

       Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: Zounar

Vloženo: 14.6.2006 13:51:47.
ID: 2395.


Upozornuji na chybu, nikoliv Dggie bag, ale DOGGIE BAG. Tot vse.

odpovědět

       Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: Zounar

Vloženo: 14.6.2006 13:52:20.
ID: 2396.


Upozornuji na chybu, nikoliv Dggie bag, ale DOGGIE BAG. Tot vse.

odpovědět

    Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: nováková

Vloženo: 12.11.2009 20:08:00.
ID: 7429.


Pan Honzajk Vám dělá ostudu a ohání se Vaším jménem

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: jedinečný vzdělávací projekt o reálné výživě a hubnutí www.Akademie-Zdravi.cz


Nadpis:

Re: NÁKUP, PŘÍPRAVA A TEPELNÁ ÚPRAVA STEAKŮ


Od: Michael Klíma

Vloženo: 17.6.2006 5:04:02.
ID: 2397.


Doggie bag nebo DOGGIE BAG, who cares"
Pan Zounar ale zapmněl napsat co to ten DOGGIE BAG vlastně je.


odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je úterý 21. října 2014
svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Aktuálně v diskusi
Top 5 měsíce
Gastro bazar
    v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné inzeráty...

více...
Databáze dodavatelů
Zaměstnání
Vestavné lednice kombinované nabízí Datart.cz
(c) 2001-2014 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.