GastroNews.cz


Cukrář.cz

Partneři
Diskuse na téma

Slavnostní menuSlavnostní menu
Od: Sluníčko

11.11.2006 15:47:50.
id: 2590.


Chtela bych poprosit vsechny kdo by mi mohl pomoct se slavnostnim menu. Jednalo by se o slavnosti menu na tema česka republika. Typicka jidna pro nasi zemi atd. Diky vsem

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Filipi

Vloženo: 14.11.2006 17:03:49.
ID: 2604.


Tak třeba:

Variace pražské šunky / šunkový kornoutek s křenam, šunka v rosolu, šunková pěna / dekorované kytičkou salátu.

Polévka:
Česká veverka, kuřecí kaldoun, bramborová s houbami, kulajda.

Teplý předkrm:
Filátko třeboňského kapra na podzimní zelenině se smetanovo pivní omáčkou

Hlavní jídlo:
Kacní prsíčko na jablkách, čpalíček vepřové panenky ala moravský vrabec to vše se zelím a variací českých knedlíků / špekový, bramborový, chlupatý.

Dezert:

Piramida z lívanců prokládaná teplými višněmi se skořicovou omáčkou.

Nebo závin moderně:
Komínek z listového těsta s jablky, vanilkovou zmrzlinou a čokoládovou omáčkou.

Myslím že na studenta je to docela dobré že???

Hodně kulinářských zážitků
přeje Filipi

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lucka

Vloženo: 9.12.2008 21:48:09.
ID: 6394.


Jsi nejakej chytrej ne?sice nevim k jake prilezitosti to mas sestavena,ale mel bys vedet ze dezert by mel byt co nejprimitivnejsi na podavani,a jak tak tak koukam tak podle poctu chodu mas slavnostni menu,coz znamena ze minimalne 3 pokrmy musis prelozit a nazlob se na me ale nedokazu si ani pri nejmensim predstavit jak budes prekladat ten tvuj predkrm anebo ty dezerty.

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: maky

Vloženo: 9.5.2012 6:51:39.
ID: 9834.


hele přeládá se do hlavního chodu ... dezert už se může obsluhovat jednoduchou obsluhou :) tak ty zase nebud tak chytrá dámo!

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 7.2.2013 14:28:05.
ID: 10086.


Milá Lucko asi nevíš co má slavnostní menu za podmínky... ano je nutné aby byla možnost překládání ale je celkem jedno kolik pokrmů nikde není dáno že se musí překládat všechny nebo jeden. Myslím, že mi mohl hodně s těchto jídel dohotovovat před hostem což je vlastně také složitá obsluha vyšší formy tak se tu nepouštěj do lidí co chtěli prostě jen pomoci ostatním.

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: kačaba

Vloženo: 6.6.2009 20:42:05.
ID: 7107.


sice nevim co jste zač ale podívejte se prosím ještě jednou na ten sled pokrmů a na ty poléky,co tam prosím vás dělají bílé polévky????

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: jedinečný vzdělávací projekt o reálné výživě a hubnutí www.Akademie-Zdravi.cz
       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Šárka

Vloženo: 17.10.2010 13:19:26.
ID: 8458.


Přesně tak,bílé polévky a celkově zahušované na slavnostním menu nemají co dělat. Polévka tě nemá zasitit,je tak nějak na chu a má jí být malé množství. Nejlépe vývary. Závěrečky se mi blíží. :)

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: karel

Vloženo: 19.10.2010 13:33:30.
ID: 8460.


co je to za nesmysl????
Proč se nemohou dávat smetanové polévky na slavnostní menu???
Jeden důvod bych chtěl slyšet.

Hezký den Karel

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Tono

Vloženo: 19.10.2010 13:36:56.
ID: 8461.


Proč????
Příklady polévek které se dají použít na slavnostní menu.
Chřestová s uzeným lososem.
Krevetové kapučíno s koprem.
Houbovosmetanová esence s čerstvými hříbky.
Polévka z pečených paprik.

ATD.

Polévkám nazdar

Tono

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Tomáš

Vloženo: 19.6.2013 13:57:54.
ID: 10329.


krevetové kapučíno nedává se tam náhodou mléčná pěna jelito

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Tomáš

Vloženo: 19.6.2013 13:55:51.
ID: 10328.


je jedno jestly polévka je bílá krémová nebo vývar záleží na kraji ze kterého pocházíte a hlavně na chuti ostaních hostu které zcela jistě znáte


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: michal

Vloženo: 17.3.2010 21:15:24.
ID: 7904.


zajmal by mne recept na Filátko třeboňského kapra na podzimní zelenině se smetanovo pivní omáčkou....dik za odpoved...odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: servir

Vloženo: 31.3.2010 14:43:54.
ID: 7985.


mužu dat k hovězímu vyvaru s houbovými knedlíčky pivo?...furt mi to vrtá hlavou...prosím o pomoc :D předem děkuji za urážky nebo pomoc odborníka :D


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: v.

Vloženo: 1.3.2011 10:03:01.
ID: 8766.


čpalíček a piramida? -sorry, to není dobrá nápověda.

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Hanka

Vloženo: 25.4.2011 11:19:11.
ID: 8986.


ahojky celkem mi tvoje meny pomohlo do libreta na zaverecny zkousky.dekuju moc za inspiraci :) Hanka

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: mišull

Vloženo: 4.12.2011 10:24:18.
ID: 9473.


Ahoj,prosím tě mᚠi recepty ?. potřebovala bych repty na Šunku v rosolu,česká veverka,Kacní prsíčko na jablkách,Piramida z lívanců prokládaná teplými višněmi se skořicovou omáčkou, prosím.. děkuju moc

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lindushee

Vloženo: 18.4.2013 17:51:15.
ID: 10262.


Ahoj k závěrečným zkouškám jsem si vylosovala Jídla naších předků v moderní úpravě podtéma: Masopust

Chtěla bych poradit se slavnostním menu a hlavní jídlo by měla být minutka protože ho budu muset uvařit předem moc děkuji :))

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: M. Klima

Vloženo: 15.11.2006 0:51:11.
ID: 2606.


Vážená Sluníčko,

máte stoprocentní pravdu, stydět se za nic nemusíte ba naopak.

Kdo se neptá, nic se nedozví a žádná otázka není tak hloupá aby se na ni nenašla chytrá odpověď.
Spíše si zasloužíte kredit za to že se oproti většiny lidí, nestydíte zeptat na to co nevíte a já Vám předpovídám že si tak časem vybudujete skutečnou expertízu v oboru.
Stydět by se měli respondenti kteří, místo toho aby mlčeli, dané otázky zlehčují či zesměšňuji , ale s kloudnou odpovědí přijít neumí.
Pokud jste se na těchto, a i na jiných web stránkách povšimla, tak já jsem odpověděl na stovky, ne-li tisíce dotazů a většinou ne jen jednou větou, ale vždy vyčerpávajícím způsobem, což ale pro některé Čechy je příliš zdlouhavé, protože mají rádi všechno jen „v kostce“.
Musím se ale přiznat, že na některé otázky nereaguji a to buď proto, že odpověď na danou otázku by nebyla předmětem všeobecného zájmu nebo že daná otázka nebyla správně formulována. Klást otázky je totiž téměř stejné uměním jako na ně odpovídat.
Podle mého názoru ta Vaše otázka není ani z Vaši hlavy ale spíše otázka některého naivního mistra odborného výcviku či učitele. Na každý pád ta otázka nebyla správně zadaná.
Česká republika je jednou z mála zemí na světě ve které se nějakým specifickými slavnostními menu klade nějaká mimořádná pozornost, ale budiž.
V Americe kde se všechno točí kolem peněz, byste napřed musela udat v jakém cenovém rozpětí by takové Menu mělo být protože tady platí heslo: „Money talks“.
Další velice důležitý údaj by byl počet osob. V česku kde by se jednalo o 20 až 60 lidí o moc nejde, ale v případě že by se jednalo o akci pro sto nebo několik set lidí by ten počet byl velice důležitý protože některá jídla v takovém množství k úplné spokojenosti hostů připravovat nelze. Každý zbytečný pohyb u jídla připravovaného pro tisíc lidí, znamená tisíc zbytečných pohybů, což stojí peníze.
Některá jídla totiž v takovém případě jsou nevhodná jednak proto, že se nedají ve větším počtu porcí připravit nebo udržet v požadované teplotě. Neboli je také důležité vědět zda kuchyně má vhodné zařízení, a potřebné znalosti kuchařů, což mnoho „tvůrců“ podobných meníček nebere vůbec v úvahu. Prostě někde něco opíší aniž o tom něco věděli a podle toho to naše pohostinství vypadá.
To samé platí o podávání těch jídel, což se sice dá řešit tím, že najmete obsluhující jen na danou akci, ale to nejdůležitější opět jsou peníze.
Tudíž zde platí další pravdivé rčení: „You get what you paid for“, neboli dostanete to za co jste si zaplatili.
Těch faktorů které tvorbu takového slavnostního Menu ovlivňují je celá řada a tady Vám je vážená Sluníčko popisovat nebudu protože jsem je již nesčíslněkrát popsal.
Ve vašem případě je také důležité vědět, co je myšleno pod tím výrazem „slavnostní“. Ta volba české republiky také není moc šastná, protože nějakými „slavnostními“ jídly česká kuchyně moc neoplývá.
Variace pražské šunky / šunkový kornoutek s křenem, šunka v rosolu, šunková pěna / dekorované kytičkou salátu jsou sice české speciality ale asi tak z roku zwei.
Také byste ta jídla musela blíže popsat. Každý Čech sice ví co je to kapr, nicméně filátko z kapra je dosti neobvyklé a nemyslím si, že každý Čech ví co je to podzimní zelenina a co je to smetanovo pivní omáčka se mně osobně nedaří vydedukovat ani při té nejbujnější fantazii.
To samé platí o polévkách jako Česká veverka, kuřecí kaldoun, bramborová s houbami nebo kulajda, které mi také nepřipadají nijak slavnostní. Také si nejsem tak jist, že každý ví co to je špalíček vepřové panenky ala Moravský Vrabec , a že by všechny ty české knedlíky byly něco tak slavnostního se mi také nezdá.
Pyramida z lívanců prokládaných kyselými višněmi, i když se mi nezdá, že by to byl něco českého či slavnostního, zní exoticky až možná na tu skořicovou omáčku kterou se mi nepodařilo v žádném lexikonu nalézt.
Moderně ale zní ten Komínek z listového těsta s jablky, vanilkovou zmrzlinou a čokoládovou omáčkou. Předpokládám, že se jedná o horkou čokoládovou omáčku, což by u šesti až deseti lidí nebyl problém při podávání, ale při větším počtu stolovníků by to asi moc vábně nevypadalo.
Filipi, který jak píše je také student, si to sice sám ohodnotil, ale mně by musel napsat kdy a kde takové slavnostní menu viděl v praxi.
Jak vy ale píšete, tak hledáte i inspiraci, ale při té inspiraci se budete podle mě muset držet nějakých nepsaných zákonů a zásad o tvorbě jídelních lístků a příležitostných Menu, což není tak jednoduché jak se zdá, a to je dobře, protože to by do toho pohostinství skutečně fušoval už kde kdo.
Jak správně píšete − Co člověk to jiný názor − ale taková džungle ta gastronomie (světová) zase není. Jídelní lístky musí sice být srozumitelné kuchařům a obsluhujícím, ale v zásadě se tvoří pro hosty a v tom je právě to tajemství je napsat tak, aby jim každý i méně sofistikovaný host rozuměl.
Já se považuji za odborníka ve tvorbě jídelních lístku a na toto téma jsem měl v mnoha zemích, včetně České republiky, nesčetné přednášky a semináře a i do těchto stránek jsem přidal na téma jídelních lístků příspěvků jako nikdo před tím, tak si prostě vážená Sluníčko musíte o těch jídelních lístcích něco přečíst a možná že získáte nějakou inspiraci.
M. Klima
odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kecal

Vloženo: 22.11.2006 14:16:51.
ID: 2620.


Vážený pane Klíma.
Proč ty uváděné předkrmy jsou z roku zwei.
Vždy se dají připravit v moderní úpravě a servírovat zrovna tak.
Polévka - proč by nemohla být veverka také slavnostní. Vždy všechny ingredience se dají také upravit slavnostněji.
Dále nevím proč by nemohlo být servírováno jako slavnostní české jídlo. Přece svíčková, pečená kachna třeba plněná, znojemská roštěná, karlovarský kotouč, atd. se přece také dají upravit a neservírovat moderně. Knedlíky-přece nemusí být také jen knedlíky, dají se přece všelijak tvarovat i servírovat. Já vím už do předu že řeknete knedlík je knedlík a basta. Ale opravdu se dají připravit moderně. Proč by někdo nemohl připravit nebo uvařit omáčku kterou zrovna Vy nemůžete najít v žádném lexikonu.
Považuji Vás za největšího odborníka v gastronomii, ale některé pokrmy se dají opravdu připravit tradične ale zároveň moderně.
Přeji Vám hezký den
Kecal

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: lhor93

Vloženo: 1.2.2013 23:13:13.
ID: 10073.


Dobrý den Kecale,
Tady jde spíše o to, že na slavnostní Menu by se měli podávat na hlavní chod minutky, nikoliv hotovky.
Má to nabudit dojem nějakého luxusu a to svíčková omáčka s kynutým knedlíkem nebo pečená kachna opravdu nejsou, to spíše Chateaubriand nebo Entrocote a další pokrmy z mas 1. jakosti.
U těch polévek bych spíše dával nějaké krémy, ale vůbec by nevadilo dávat vývary.
Děkuji za pozornost

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Cacorka

Vloženo: 7.10.2009 21:05:03.
ID: 7325.


Dobry den cetla jsem ze jste odbornik, moje babicka je sefkucharka, ale ja delam rozdilove zkousky ve skole a chtela bych to neak nejdrive zkusit sama, tedy jako bez babicky. Mam vypracovat slavnostni menu na tema hudebni festival asi ne ten obycejny kde se griluji klobasy:) Takze si nevim moc rady, dale bych vas pozadala o strucnou charakteristiku napoju v v menu, pokrmy si snadno vyhledam, vyzdobu snad zvladnu a jeste strucne praci cisnika,protze jsem byla opradvdu na primitivni skole a nestacim zirat na nove budu moc vdecna za radu!!! Zkousky mam 26.10 a samozrejme bych to upravila podle sveho a dala vedet jestli jsem prosla:) S pozdravemj dekuji Ivet

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lucijánek

Vloženo: 7.3.2011 18:08:19.
ID: 8802.


Vážený, pane Klíma.
Chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla dát do slavnostního MENU jako hlavní chod grilovaná kuřecí prsíčka? Vím, že tam nemsmí být smažené jídlo...nebo třeba Kuřecí rolka plněná špenátem a šunkou?
předem Děkuji :))

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Martin

Vloženo: 10.7.2013 23:05:17.
ID: 12348.


Vážený pane Klimo, mám výrazný zájem o Vaše názory a připomínky jen né na tomto fóru. Rád bych se vyhnul komentářům lidí kterým nejde o podstatu věci ale jen o to napadat ty druhé a urážet ty kteří něco umí. Pokud i Vám bude tato forma lépe vyhovovat dejte mi prosím vědět kam mohu napsat. S pozdravem a přáním jen dobrého Martin

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: M. Klima

Vloženo: 16.11.2006 0:54:00.
ID: 2610.


Vážený Filipi,

nejspíše nečtete příliš často tyto stránky, protože byste věděl, že jsem na téma tvorby jdelních lístků toho napsal nezištně jako nikdo před tím, ale také byste věděl, že osobní konzultace dělám jen za peníze a to v dolarech a pro Čechy je podmínka platba předem.
M. Klima

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Filipi

Vloženo: 16.11.2006 18:06:17.
ID: 2614.


Ano všechno chápu, články moc dobře čtu.
Jaký by jste dal Vy jako hlavní jídlo tipicky české jídlo???
To snad můžete za darmo.
Děkuji Filipi

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Milo

Vloženo: 5.1.2007 16:11:46.
ID: 2779.


Nechte pana Klímu napokoji, je to odborník jak se patří a jestli se Vám nelíbí jak a co píše tak to nečtěte a naučte se to ve škole.
Pan Klíma opravdu někdy trochu přehání ale to si každý musí přebrat. Mohl by někdy dát těch informací více ( myslím tím odborné, specifické - třeba to české menu) ale je jen na něm kolik toho napíše, vždy to dělá zadarmo, co děláte zadarmo Vy všichni. Učte se vzdělávejte se, studujte odbornou literaturu, kolik máte kdo odborných knih, CD, DVD nebo videokazet, kolika stáží jste se kde zúčastnili, kde jste kdo byl na odborné praxi v zahraničí. Napište to, pochlubte se a přispějte svými znalostmi na tyto stránky.

odpovědět

       Nadpis:

KOHO SE TO TÝKÁ


Od: M. Klima

Vloženo: 6.1.2007 16:19:23.
ID: 2782.


Ano, já to někdy přeháním tím že jsem jizlivý, arogantní a podle některých namyšlený, ale nemyslím si, že některé kterých se to týká tím urážím nebo je nějak ponižuji.

Starého psa novým trikům nenaučíš a proto většina mých příspěvků je totiž určena hlavně mladým lidem kterým, jak se možná naivně domnívám, to má pomoci v jejich odborném růstu.

Tudíž pokud to některým lidem ještě nedošlo tak jim musím říci, že je to všechno úmyslné. Já se snažím o mé dobré či špatné zkušenosti se čtenáři těchto stránek nezištně podělit ale věřte mi, že mi to někdy připadá jako házení perel…

Ti kteří v životě nic nedokázali, kteří nic kloudného nepřečetli natožpak aby něco napsali, kteří jen kritizují druhé a kteří se stydí podepsat svým jménem jsou z nějakého důvodu velice zatrpklí nad svými neúspěchy a nad svoji nemohoucností a proto si své mindráky vyrovnávají ubohými a nejapnými poznámkami.
Já se za nic omlouvat nemusím a Česku nic nedlužím. Již jsem se někde již zmínil, že od roku 1968 do Sametové revoluce jsem česky nenapsal ani řádku, tudíž všechno co jsem v té době napsal je buď v angličtině nebo v některé jiné řeči. Dnes ale věci (asi jedno promile) o kterých si myslím že by mohly některé lidi v Česku zajímat překládám do češtiny v naději, že hlavně těm mladým lidem to eventuálně pomůže při výkonu jejich povolání.

Já to sice neopakuji, ale samozřejmě to není pro každého, protože vím že někteří jednak všechno vědí a pak je druhá relativně velká skupina kteří ještě k některým těm věcem nedorostli a jejich mozkové závity to nedokáží vstřebat.
Tudíž mé příspěvky se netýkají každého a krása internetu je v tom, že je to všechno zadarmo a že to nikoho nenutí aby to co já napíši četl a navíc vás všechny mohu ubezpečit, že díky všem těm invektivám nejspíše to těchto stránek přestanu psát vůbec.
M. Klimaodpovědět

          Nadpis:

Re: KOHO SE TO TÝKÁ


Od: teznerova.i

Vloženo: 6.4.2010 19:44:42.
ID: 8012.


Vazeny pane Klima. Muzete me prosim poradit. Pan reditel spolecnosti i nekteri kolegove me vytykaji, ze k teplemu pokrmu-minutce, podavam oblohu z cerstve zeleniny. Ze k teplemu pokrmu se musi podavat take tepla zelenina. Jsem z toho zmatena a nevim, co je vlastne dobre a kde se tyto pravidla dovim. Moc dekuji za radu a tesim se na odpoved.Preji hezky zbytek dne Iva

odpovědět

          Nadpis:

Re: KOHO SE TO TÝKÁ


Od: oEFbcqFIcwxcbjOkn

Vloženo: 14.6.2011 0:50:19.
ID: 9240.


Thank God! Someone with brains sepkas!

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Jaroslav

Vloženo: 6.1.2007 19:05:19.
ID: 2783.


Pane Klíma,
JENOM TO NE.
Strašně rád to všechno čtu a moc mě to pomáhá, články převádím na dokumenty a ty ukládám abych se knim mohl snadněji vracet a lépe hledat.
Pište dál bez ohledu na ty hlupáky kteří nic nevědí a hlavně nechtějí vědět.
Hezký den Jaroslav

odpovědět

                Nadpis:

Re: KOHO SE TO TÝKÁ


Od: Renyka

Vloženo: 15.1.2007 13:27:49.
ID: 2815.


Vážený pane Klímo,

děkuji za Vaši odpověď. Přes veškeré pochybnosti vůči Vám jsem ochotna připustit, že jste alespoň schopen dialogu. Přesto je i ve Vaší odpovědi opět stín hořkosti a nepochopení. A Vaše závěrečné "sbohem česká mentalito" mě o tom opět přesvědčilo. Opradu si nemyslím, že lidé, kteří Vám podotýkám , slušnou formou, nastínili svůj pocit z Vašich příspěvků, které "charitativně" věnujete české mladé generaci, byli závistivci a Vaši osobní nepřátelé. Osobně musím říci, že kdybyste si odpustil své "sebestředné vsuvky" mohl byste být i vy tím "velkým člověkem". Nyní jste možná "odborník a světoběžník, "který se vyzná", ale o Vaši bezištné a upřímné snaze pomoci, trochu pochybuji. Spíš jste to pojal jako vlastní reklamní stránky a kritiku všeho "typicky českého". Nehledejte za tím závist, jen osobní názor. Jsem hodně přející člověk a každý kdo dokáže "udělat něco velkého" a přitom
na sebe, stále neukazuje okázale prstem, mě opravdu dojímá svým umem, charismem a velikostí.
Je vpodstatě jedno, kde člověk získá své úspěchy, ale s jakým šarmem dokláže nést "svůj kus vlastní slávy".Tímto blahořečím všem, kteří i za "velkou louží" hrdě přiznávají své české kořeny. Pane Klímo, pro tyhle stránky jste mohl být opravdu přínosem. To, že se cítíte zneuznán, není bohužel chybou nikoho na tomto portále. Všem se omlouvám za příspěvek, který na tyto stránky nepatří :-)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: KFC

Vloženo: 30.1.2007 16:50:57.
ID: 2874.


Vážení,
to jste studenti??
co Vás v té škole učí, nebo tam nechodíte?????
V kterém ročníku jste????
Napište prosím vždy kterou školu studujete, aby se tam moc nikdo nehlásil, když se tam nenaučí sestavit menu ani postavit slavnostní tabuli.
Tabule jako tabule - je dobré znát počet hostů, jaké bude složení, popřípadě národnostní, kolika chodové menu by to mělo být, dále by bylo dobré znát cenu na jednu osobu včetně pití nebo bez pití.
Toto jsou podle mne důležité údaje pro sestavení menu.
Co se týká výzdoby tak se poraďte s nějakým dizainérem.
Kolik příborů, skleniček a jakých to snad zvládnete ne!?!?!?!
Tak hodnš ůspěchů KFC

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: popelinka

Vloženo: 25.2.2007 14:32:32.
ID: 2957.


Menu je na konci vždy u a ne y.. výslovnost je meny,ale jinak se vždy píše menu.pane chytráku

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: ..

Vloženo: 28.12.2009 12:43:57.
ID: 7527.


naše paní mistrová temu říká dokonce meníčko :D

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Field

Vloženo: 27.1.2013 19:15:58.
ID: 10066.


pozor!
Vyslovnost je menu i meny.

Původně se říkalo „meny“, četlo se to francouzsky.

Dnes ale na nás doráží angličtina ze všech stran, a tak se objevuje i výslovnost „menu“, anglicky „meňjú“. Pravidla českého pravopisu se tomu přizpůsobila a uvádějí na prvním místě „meny“ a na druhém „menu“. Oboje je tedy možné.

zde je zdroj:
impuls.cz/clanek/menu/221964
s pozdravem Field

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 26.2.2007 8:56:58.
ID: 2961.


Vážení,
nejsme na hodině češtiny, chtěli jste poradit??
Tak nehledejte v každém slovíčku chybu a místo toho času se naučte co se po Vás požaduje. Protože jestli se učíte na nějaké odborné gastronomické škole, pak Vás to tam mají naučit. Pokud Vás to tam nenaučili pak je to špatná odborná škola a vy ji vyměňte za jinou kde vás naučí co po Vás potom budou chtít vypracovat. Na jedné takové škole se učím já, se sestavováním nějakých menu nebo jídelních jístků nemám žádný problém.
Tak například:

Králičí terina s kytičkou salátů s tatarem z karamelizovaných jablek s trochou skořice.

Dvojitý hovězí vývar s kapkou Sherry,
s kousky hovězího masa a čerstvé zeleniny a domácí těstoviny

Grilované filátko candáta na bramborovo-ořechovou kaši
s bylinkovou omáčkou a kaviárem

Marinované kachní prsíčko pečené dorůžova, krůtí závin s čerstvým špenátem a kaštany,
s kapustovým ragú, vinnou omáčkou a rýžovým nákypem.

Crém brullé s čkoládovým suflé

Myslím že to není zas tak špatné.

Hezký den KFC

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 6.4.2007 11:14:35.
ID: 3204.


jedla zaujimave ale pisanie menu ti vela nehovori.
v jednoduchosti je krasa.
trochu skorice, kapkou sherry nema v menu co robit.
Dva rozlicne dezerty ako creme brulle a cokoladove suffle sa na jednom tanieri spolu neladia.
Marinovane kachni prsicko pecene do ruzova, kruti zavn s cerstvym spenatem a kastany, s kapustovym ragu, vinnou omackou a ryzovym nakypen- neuveritelna kombinacia v ktorej sa chute jednotlivych ingrediencii biju.
myslim ze to neni zas take spatne- ja si myslim ze to neni az take vynikajuce

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Patrik

Vloženo: 18.5.2010 17:52:32.
ID: 8191.


všemu rozumim akorát bymě zajímalo co znamená slovo terina díky:)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: ppajulkaa

Vloženo: 7.3.2007 21:51:42.
ID: 3017.


ahojky všem, teď dělám závěrečky chodím do školy kousek od chomutova do udlic nechápu jak někomu může dělat problem sestavit slavnostní menu ja mam promoci tam je to sice volnější co dám za pokrmy ale sakra studujete to minimálně tři roky a nedokážete to?? nebo jste tak líný a pohodlný a máte to tak na praku?? ten kdo kašle na závěrečky aby si stim dal trochu práce: jak to budete dělat až po vás něco takovýho budou chtít v práci?? budete psát všem a vám poradí?? kuchařina je to NEJVĚTŠÍ UMĚNÍ to říká nᚠtřídní a má naprostou pravdu takový lidi který tenhle obor studujou jen proto aby měly papír tak ty pověst dobrýcha skvělých kuchařů jen kazí!!! a něž mě začnete škatulkovat do pytle se šprtama a těma co učitelům skáčou šipky do prdele tak jen pro přehled mam na vysvědčení trojky minulej rok i čtyřku ale tenhle obor se musí dělat s nadšením a láskou k práci ne jen aby tak teda ja něco uvařim když mě naserou tak jim tam flusnu!!! fakt hnus styďte se i kdyby jste na to měly jen minimum času tak se to dá zvládnout!!!! NIKOMU Z VÁS BYCH NEPORADILA ANI PÍSMENKO MĚLY BY JSTE BÝT ODBORNÍCI A NÉ ABY TO ZA VÁS DĚLALI JINÝ NIKDO JINEJ ZA VÁS MAKAT NEBUDE A ŽE JE TO NEVDĚČNÁ PRÁCE!!!! a předem gratuluji těm co se snaží a chtějí to udělat bez cizí pomoci!! ahoj

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: KFC

Vloženo: 8.3.2007 8:54:29.
ID: 3019.


Moc hezký příspěvek.
To co tam píšete je naprostá pravda.
Kuchařina se musí dělat s láskou a ne ODBOUCHAT SI SVÝCH 8,30 hodin a jít domů. Tak zvaní hodináři mám strašně rád.
Hezký den KFC

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: DDD

Vloženo: 10.3.2007 16:33:26.
ID: 3027.


Zdravim
prosim vsechny jestli by mi nejak neporadli..vylosoval jsem si v SOP tema: PROPAGACE SKOLY A OBORU. vubec si s tim nevim rady musim udelat slavnostni menu o sesti chodech a uprimne receno horsi tema jsem si vytahnout nemohl...uvazoval jsem ze udelam neco na zpusob valasskych specialit protoze ma skola se nachazi na Valassku jenze to by mohla komise rict ze to patri do tema REGIONY tak opravdu nevim.....KDYBY MI MOHL NEKDO NAPSTA CEHO BYCH SE MOHL CHYTIT TAK BYCH VAM BYL MOC VDECNY.......HEZKEJ DEN

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: AAA

Vloženo: 11.3.2007 5:58:54.
ID: 3033.


Může někdo odpovědět na moji otázku:
Co se v tech školách učíte?????
Nebo jste tak líní něco dát dohromady????
Děkuji AAA

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: lenulinekk

Vloženo: 12.3.2007 12:54:09.
ID: 3041.


Ja můžu odpovět...v nší škole je třea mnoho hotelových tříd,proto asi my co jsme dole nemáme moc šanci s eněco naučit protože na včechny akce berou ty ze zhora ty jednicky jak se rika...Při zavěrečných zkouškách mám uplně něco jiného než se učíme...říkali nám že to snama projednou a že nám pomohou sestabit menu ale boužel k tomu nedoslo!!! a nedojde!!!Proto já osobně prosíím o pomoc....

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Luss..

Vloženo: 6.12.2011 11:26:22.
ID: 9477.


Myslím, že je jedno kde se kdo učí,ale myslíš si, že když budu mít teorii ze stolničení, že mi budou říkat jak udělat ten a onen stůl?? Je to na Tobě.. nikdo ti neřekne a na tuto tabuli patří to a ono a na tu zase to.. Nikdo.. Pokud jsi vychodil školu za komunistů tak to bylo možná jinak, ale v dnešní době je to prostě tak, že ten učitel se snaží probrat co musí a pak na tebe kašle. Jak řekla jedna naše učitelka zvonění je osvobození pro mě ne pro vás. Na praxi jsi buď v kuchyni nebo lítᚠpo place a nikoho nezajímá, že budeš dělat zkoušky. Není to ani o lenosti, ale napíšu ti to co mi vštěpují do hlavy 12 let..: Raději být hlupákem 5 minut, protože se zeptáš, než li být hlupákem celý život, protože mlčíš. Chctějí poradit, chtějí tu školu udělat. A já jsem se na toto fórum dostala taky přes dotaz. Vem si to zase z pohledu nás studentů.

odpovědět

    Nadpis:

Pro DDD


Od: Tygrxxx

Vloženo: 15.3.2007 16:34:52.
ID: 3064.


Ahoj DDD.

Myslím si že školy mají stejné témata což první je Výročí firmy, druhé jsou České tradice, třetí Evropské regiony a čtvrté téma je propagace školy což sis vybral ty.No asi mi zde všichni napíši "co mu radíš či pomáháš" , ale nevidím na tom nic špatné ty jako každý jiný který studuje se chce vyučit tak samo jako já a tak nevidím to za špatnost.Ke tvému tématu: propagace školy a oboru- tvá škola určitě pořádá různé gastronomické akce či se jich zúčastňuje tak toho využij a napiš třeba o srazu ředitelů "proč?" poněvač ředitelů gastronomických škol ve tvém okresu moc není dejme tomu 6 škol 6 ředitelů popř. 10-12 když počítám bývalé ředitele, ale hned mᚠpočet lidí mᚠji třeba 10 a sestavit slavnotní menu nebude nic složitého poněvač to mᚠpro 10 osob.tak popřemýšlej trošku.ahoj a hodně štěstí.ŽIJ S CHUTÍ

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: xyz

Vloženo: 16.3.2007 5:10:22.
ID: 3067.


ano poradil, opusti školu do které chodíte, protože Vás nic nenaučila.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pery

Vloženo: 31.3.2007 20:39:31.
ID: 3161.


Ahoj, mám sestavené menu z mexických jídel, protože budu dělat výročí mexické firmy. Chtěl jsem se zeptat jaké pití by s těmto jídlům hodilo? Mohu tam zařadit třeba mexické pivo Corona? Určitě bych tam měl dát Tequilu, buď jako digestiv nebo po jídle jako Tequila Sunrice. Nevíte jestli existují nějaká mexická vína? Nebo mohu tam dát i třeba nějaké české pití. Děkuju moc všem za odpověď

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 4.4.2007 7:58:44.
ID: 3193.


Co takhle:
Zvěřinová paštika s pistáciemi v kabátku z parmské šunky podávaná s brusinkovým coulis a katičkou salátu

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 13.4.2007 23:46:31.
ID: 3245.


po mojej 15 rocnej kucharskej praxi by som to mohol zvladnut.
zladol som varit jedla aj v michelin restauraciach.
prilis vela chuti na jednom tanieri.v jednoduchosti je krasa a treba premyslat aj nad dekoraciou a ako to bude vyzerat na tanieri.Ryza ako priloha nieje moc slavnostny pokrm.co napriklad pouzit polentu,Dauphinoise zemiaky, alebo zemiakove tymianove rosti, sladke zemiaky atd.namiesto ragu pouzit vykrajovanu a blanzirovanu cerstvu zeleninu.ukaze to na tanieri viac kucharskych zrucnosti ako narezat kapustu a udusit ju.
v modernej gastronomii neuznavame dusenie zeleniny.straca vitaminy a prirodnu farbu ktora lahodi oku.
niektore napady boli dobre ako napr kralici terina,consomme
nemienim sa nad nikoho povysovat .kazdy kuchar ma svoj nazor

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kapucka

Vloženo: 5.5.2007 23:48:35.
ID: 3380.


Dobrý večer všem,
jsem zde poprvé a mám malinkatý problém s pamětí :-))
Ačkoli jsem k maturitě sestavovala menu a hostinu s názvem POSLEDNÍ LEČ, pár věcí mi vypadlo :-(
Poradí mi někdo, proč se např. dávají skleničky na víno na levou stranu? Opravdu mi to vypadlo. Jinak s menu pomoc nepotřebuji...
Jen pokud jde o nějaké zvláštnosti jako s těmi sklenkami apod.
Předem moc děkuji Kapucka

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pepa

Vloženo: 27.2.2012 12:16:32.
ID: 9617.


Ahoj prosimtě mám sezonní pokrmy v české kuchyni, tak jsem si vybral Myslivecké menu a chci tam dát kančí nebo srnčí medailonky, nevim jestli je to dobrý nápad, prosím o radu nebo inspiraci na menu. Děkuji

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Werůnka

Vloženo: 25.3.2013 13:43:19.
ID: 10209.


Zdravim, to proto že oni maj ten zvyk připíjet si levou rukou ne??..

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 7.5.2007 10:40:47.
ID: 3385.


dobry den potrebuju vedet jestli muze byt na promoční tabuly jako dezert plneny hermelin???treba brokolicovou a proschutovou pěnou diky za odpoved a popripade nejake jine napady by se sikly.

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: vvv

Vloženo: 26.5.2007 7:39:21.
ID: 3488.


já bach dal suché červené,
Jinak se hodí pivo
vvv

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: kníže

Vloženo: 27.11.2007 17:55:32.
ID: 4348.


hele kamaradi nema byt takhle nahodou jako prvni aperitiv :-)) pisete tu nedodelane veci :-)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: majinka

Vloženo: 2.1.2008 16:14:58.
ID: 4564.


Dobrý den všem.mám prosbu mohl by mi někdo poradit jestli se do meníčka kde je zařazená Tradiční rybí polévka s jikrami a opečenou houskou dává i pivo??nejsem si jistá jestli u rybích polévek pivo dáváme...Vím že u ostatních polévek např. vývary atd pivo dáváme.Moc prosím o pomoc...Dopředu děkuji všem

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: na borech 3

Vloženo: 22.4.2010 0:17:01.
ID: 8108.


ja bych rekl ze na kazdy vyvar pivo.....no..won pivak de ke kazdy polivce preci ne?horsi budou ty smetanovy, ale co jinyho k tomu dat...ikdyz mozna cernej piwak nebo grog...???jsem popustil uzdu myslenkovym pochodum ale tak doufam ze nejsem az tolik vymletej jak mak a ze aspon nekde sem se trefil......fffíííhhháááá

odpovědět

    Nadpis:

Re: SlavnostnĂ­ menu


Od: cDYdwGhFWrt

Vloženo: 13.6.2011 22:39:46.
ID: 9229.


Your answer was just what I neeedd. It’s made my day!

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: mamatou

Vloženo: 5.2.2008 21:43:27.
ID: 4924.


Prosím neznáte někdo anglický překlad pro: špalíček z vepřové panenky?

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: adusa25

Vloženo: 9.2.2008 15:38:36.
ID: 4957.


Dobrý den, tvořím libreto k banketu. Jedná se o banketní veřeři, ku příležitosti ukončení extraligové sezony hokejistů. Libreto by snad nebylo až takový problém víc než polovinu mám již hotovou ale potřebuji poradit s jídelním menu......předpokládám že by jídla měla odpovídat tomu že sportovci jí lehčí jídla asi například kuřecí maso, krůtí maso...nebo například vepřová panenka? a nevím si rady s polévkou....jaká by mohla být hodí se například vývar? Banket má mít na pět chodů a je pro 24 lidí. Ješte bych se chtela zeptat zda mohu mít studený předkrm, polévku, hlavní jídlo, moučník a káva? řadí se káva do chodů nebo musím zařadit ješte například rybu?

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Ronnie

Vloženo: 12.2.2008 20:56:15.
ID: 4980.


Ahoj, chci se zeptat jestli při "šdědrovečerním Menu" hodně vadí když je danná polévka rybí a zároveň hlavní chod je ze smaženého lososa ?? A otázka jestli chod číslo 6, to jest káva , stojí uplně nakonci celého Menu a digestiv před ní, nebo je psaná například Becherovka až úplně na konci?? Děkuji za odpoveď ... je to velmi důležité!

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Leňulka

Vloženo: 22.2.2008 16:40:46.
ID: 5034.


digestiv je až po kávě a káva je psaná na posledním řádku pod jídlama

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Puula

Vloženo: 25.3.2008 21:31:36.
ID: 5332.


Ahojky Ronnie tu polévku můžeš mít rybí ale smaženého lososa tam nedávej ani náhodou jelikož smažená jídla se do meny nesmí dávat ale můžeš tam dát např.Kapr na víně, bramborové pusinky, broskvový kompot. káva se dává na konec u nápojů a digestiv dej zase na konec u jídel a jako digestiv bych dala Punč. hodně štěstí a doufám že jsem ti pomohla

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 19.10.2010 14:29:08.
ID: 8462.


káva se dává nakonec u jídla....digestiv u nápoje když jste tak chytří...;)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Koca

Vloženo: 17.2.2008 10:31:21.
ID: 5010.


Lidi vzpamatujte se, čtu tady skoro v každém příspěvku: prisím sestavte mi menu ....
co takhle napsat napřed: mám sestavit menu, pomuze mi nekdo? taty mám hrubou kostru toho menu co jsem SÁM vymyslel/a poradí mi nekdo co je tam spatne, co bych mel/a zmenit a podobne. Ted taky delám závěrečné zkoušky, a seminární práce co mám zadanou není žádná legrace. Ale menu sem si sestavil sám a nekafrám tady na netu jako 5tileté děcko, a nesnažím se vypadat chytře když začnu urážet lidi kteří mi chtějí pomoct.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: KROMMA

Vloženo: 20.2.2008 12:48:29.
ID: 5026.


já bych (jako odborná učitelka stolničení) navrhovala, aby každý, kdo potřebuje poradit si pěkně sám a samostatně vytvořil menu OSOBNĚ! |pak ho sem může napsat a poprosit o konzultaci, zhodnocení, posouzení... Ráda to udělám.
Aly ty chytráčky, co chtějí, aby jim někdo (nějaký poctivý blbec) celé menu vypracoval za ně, ty bych vyhodila rovnou...! A nic jim, tedy za ně, NEDĚLALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: studentka

Vloženo: 5.5.2008 13:22:09.
ID: 5631.


Dobrý den paní odborná učitelko !!! Tak Vám něco řeknu !!! Chodím do školy asi pul roku za tu dobu nepadli o meny ani slovo .. dneska naše učitelka přišla do třídy a něco zamumlala posadila nás za comp a řekla jenom najdětě my a každému určila jaké má dělat meny .. mě zadala meny velikonoční .. a poradte si ... všude na netu hledám inspiraci nebo alepson malou help !! mužu Vám říct ,že kdybich byla odoborná učitelka tak bych tuhle tu stránku ani nehledala . A pokud ste vy ta odborná učitelka tak asi musíte vědět,že meny pro člověka,který to nikdo nikdy neviděl je težké !! Pokud na netu nenajde přímo už udělané meny ,ale jsou tady takoví poctivci,kteřý aspon poždají o pomoc a opravdu si neví rady !! Jako já.. má sestavit meny VELIKONOČNÍ a opravdu si nevím rady,ale já po vás radči pomoc nechci .. bo by ste se my ohraničovala nějakím odoborným učitelským kecem !!!

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: konvalinka

Vloženo: 7.6.2008 23:09:15.
ID: 5780.


studentko, proč jsi na tu školu chodila? snad tě to taky bavilo, proto jsi si to vybrala, ne? tak zapoj fantazii, nechoď na diskotéky a večírky, učebnice máš, nač potřebuješ výklad k menu? nenadávej na učitelku, copak ta může za to, že jsi lempl? raději se uč dobře česky, mᚠtakové hrubky, že to nenapíše ani žák základky ve 4. třídě!!!

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: m

Vloženo: 15.3.2012 22:19:58.
ID: 9685.


svata pravda......

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: janka

Vloženo: 11.4.2009 22:46:00.
ID: 6892.


Dobrý den.Souhlasím a ihned využívám Vami nabízenou pomoc.Sestavila jsem si menu,pro ryze mužskou společnost,pro 4 osoby.
čerstvá hruška se sýrem feta a oolivovým olejem a barevnym pepřem

cibulačka s parmazánem zapečená pod listovým těstem,banketky

pstruh na másle s mandlemi

Vepřová panenka s provensálským kořením a česnekem,vařené brambory s pažitkou,hlůavkový salát s černými olivami a pomeranči

(ted jsem zařadila desert namísto sýru-nevadí,ne?)
Lívanečky s borůvkami a se šlehačkou


Problém mám v zařazení nápojů.Pravidla jsou mi včeobecně známá,jaké víno k jakému jídlu apod,ale máme mít vína ze stejné oblasti,a to už jsem mimo.

děkuji za radu jana

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: bon2005

Vloženo: 8.3.2008 8:14:31.
ID: 5143.


To není kritika - to je dotaz.
Co se ve škole učíte??????

Kkdyž odpovíte já Vám to menu pošlu.

Hezký den Bon2005

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: XYZ

Vloženo: 9.3.2008 11:28:58.
ID: 5163.


Tak tedy vidíte co z těch škol vyleze. Tady mu někdo poradí. tamhle mu někdo něco napíše a po zkouškách bude ten nelchytřejší pod sluncem.


XYZ

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Deny

Vloženo: 11.3.2008 15:19:33.
ID: 5182.


Pro XYZ
Dobry den, nevim jake zkusenosti mate s ucnema, kteri maji praxi treba v hotelu nebo v restauraci, ale ja jsem se setkala ve vetsine pripadu se studentama, kteri nejevili ani nejmensi zajem o svuj obor. A uz vubec by je nenapadlo hledat cestu k dalsimu rozsireni svych vedomosti v oboru. A dokonce nemaji ani paru o tehle strance, kde jim muzou odbornici ( anebo cisnici, kteri se s tim uz setkali) poradit, treba jak sestavit slavnostni menu.
Budme radi, ze tady ti mladi snazivci pisou.
Jestli se gastronomii venujete, tak urcite vidite jak moc upada. Snazme se proto pomoct a poradit mladsim.
S pozdravem Deny

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Verunka

Vloženo: 9.3.2008 18:26:46.
ID: 5169.


Libreto na tema zdrava vyziva?? omg :-D

ja mam jako treti bod v scenari libreto a stranka je stale prazdna protoze vubec nevim co to je.. vsichni rikaji ze je to hudba!!!

ale kdyz ty mas vyzivu, a ja mam vinobrani tak uz si snad myslim ze je to tvuj nazor, obhajoba nebo neco..vazne uz vbc nevim..

heledte lidi jakou ma charakteristiku TIRAMISU??

todle je kravina ne?? :
Dezert - Tiramisu:
Tiramisu je proslulý tradiční italský dezert. Vyrábí se z tvarohového sýra mascarpone. Na povrchu je posypaný práškovým kakaem.


odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Míša

Vloženo: 20.3.2008 12:04:36.
ID: 5280.


Hezký dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám slavnostní scénář na téma: Pohřební hostina...Jaká jídla mohu pozůstalým nabídnout?Myslím si, že je to volnější téma, ale a hledám, jak hledám, nemohu najít ani úvod k pohřební hostině...Předem velice děkuji za seriózní odpovědi a rady. Tenková

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Janča

Vloženo: 29.3.2008 11:21:57.
ID: 5385.


Lidičky,
musím naprosto souhlasit s některými příspěvky tady... To,že nás v té škole nic nenaučili tak docela pravda nebude,ale z částí-bohužel té větší-to pravda je... Jsem také ve třetím ročníku a nejvíc mě vytáčí,když nám učitel na stolničení radí co a jak na legendu,přijde jedna mistrová,řekne že takhle to nemá být,že to má být jinak a přijde druhá a ta zase chce úplně něco jinýho než ti dva před ní...A vyberte si podle koho!!! Všichni tři jsou mimochodem v komisi na ZZ,ale obhajovat legendu stylem : "Pan učitel řekl... Paní mistrová řekla..." ??? To myslím,že by asi neprošlo...
Jinak jako každý tady mám také problém se sestavením menu,ale pokud se podíváte na internet a stáhnete si různá menu,určitě z nich jedno dobré sestavíte... Já osobně už mám stažených přes 20menu a vybírám... Je to jednodušší,než sedět ponořený v kuchařských knihách...Ikdyž se svým způsobem po těch,kdo ta menu sestavil vozím,ale kdo v dnešní době není svým způsobem pohodlný?? Přiznejme si,že asi každý...
Přeji všem,kdo tenhle školní rok dělají ZZ hodně úspěchu...Aby hlavně zdárně složili ZZ..
Jinak pardon pro ty,kdo budou mít připomínky k tomu,že je můj příspěvek moc dlouhý...Kaju se.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 1.4.2008 17:29:53.
ID: 5413.


Potřeboval bych se jen zeptat, mam tak trochu výpadek. Ve slavnostním menu je dřív moučník nebo Sýr a k čemu je sekt?? Děkuju za radu


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: drdo

Vloženo: 11.4.2008 9:00:48.
ID: 5501.


nejdřív je sýr pak moučník, sekt podáváme k moučníkům

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 2.4.2008 16:01:55.
ID: 5430.


nejdříve je sýr


odpovědět

    Nadpis:

Re: Re:Organizace obsluhy


Od: anasee

Vloženo: 4.4.2008 3:43:48.
ID: 5446.


titulni strana
obsah
libreto
objednavka
prijeti objednavky
menu
nakres 1 mista
nakres tabule
nakres prirucniho stolu
pracovni prikaz
zadanka na inventar
charakteristika jidel
charakt.napoju
kalkulace jidel,napoju a cele hostiny
prace pred zapocetim hostiny
prace po skonceni
zpusoby obsluhy jednotlivych pokrmu
casovy sled hostiny
vystaveni uctu
opravy ke scenari

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 4.4.2008 8:16:42.
ID: 5447.


pečivo se do menu nepíše. jinak dobré. nmísro capuc bych dala jen kávu, ale můžeš nechat, není to špatně.. Digestiv bych volila becherovku - vzhledem k příležitosti a věku klientů. a aperitiv bych změnila, nebo prostě něco jiného než Chivas. - jsou to babičky a dědečkové.... Becherovka může být jako aper i dig. na obou místech je správně. popřemýšlej ještě o tom. jinak pěkné! :-))

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Reggaeman

Vloženo: 12.4.2008 15:32:13.
ID: 5511.


Dobry den mam Francouzskou kuchyni a sestavil sem meny byl bych moc rad kdyby ste mi rekli co tam mam spatne dekuju:St.Před.Ústřice
Tep.před. Teplé francouzska kachní jatra Foie Gras s konfitovanymi hruskami,restovany brichoe
pol.Porková polevka
Hl.Jid.Francouzský řízek s opekanym bramborem a zelnym salatem
dez.Cume renversée


Napoje: Aperitiv:Pastiv
B.Vin:Anjoy Coteaux de la loire 2005
Č.Vín:Saumur championy 2000
Šum.V:Cuvé du grand Large
Digestiv:Cointreau
to je cely mey meny tak mam tam nejakou chybu ????predem dekuji


odpovědět

                      Nadpis:

Re: To JE OSTUDA


Od: Richard Hofman

Vloženo: 12.4.2008 19:56:38.
ID: 5512.


Ano tak takto nějak vypadá v reálu anonymní konversace na internetu v českém jazyce po více jak čtyřicetileté komunistické výchově mládeže.Není se pak co divit,že to v mezilidských vztazích vypadá tak tragicky.Při nejmenším to odrazuje vůbec v takové "kulturní" zemi žít.

odpovědět

                         Nadpis:

Re: To JE OSTUDA


Od: YLitOgyMayCeEbeVTm

Vloženo: 13.6.2011 11:06:06.
ID: 9161.


And I thought I was the sensible one. Thanks for setting me stragiht.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: LEONKA

Vloženo: 15.4.2008 15:57:36.
ID: 5535.


Můžu se zeptat,zda na velikonoční slavnostní menu má být mezichod=ryba?

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 13.5.2008 4:53:15.
ID: 5671.


Proč a co se učíte????????
Přece musíte vědět že to budete jednou potřebovat i ke své práci.
Vypracovat slavnostní menu není nic tak těžkého, jenom je potřeba vědět spoustu otázek, pro kolik hostů, kolik chodů, za kolik peněz, kde a jakým způsobem se to bude servírovat a v neposlední řadě pro koho to je, myslím národnost, obor, téma, atd.
Když toto napíšete jako dotaz pak jsem ochoten pomoci.
Hezký den.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: slinaa

Vloženo: 18.5.2008 23:29:10.
ID: 5698.


Předkrm: zvěřinová paštika s hruškovým pyré 120,-


Polévka: Gratinovaná francouzská cibulačka 85,-


Hlavní jídlo 1: Opékaný lilek 170,-
s rajčaty,bazalkou a ovčím sýrem

Hlavní jídlo 2: Filet z mořského vlka 250,-
s pórkem,cuketou a limetovým glazé

Hlavní jídlo 3: Hovězí svíčková na smetaně 185,-
houskové knedlíky,brusinkový terč


Dezert: Čokoládová bomba ''Surprise'' 120,-


Salát: Míchaný salát s domácím dresingem 48,-

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kuchař

Vloženo: 21.5.2008 18:00:43.
ID: 5717.


Opravdu slavnostní menu - styděl bych se toto někomu nabídnout, jedině někde ve čtvrté cenové skupině někde na venkově, jinak stí nikoho neohropmíte.

Kuchař

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Markéta

Vloženo: 5.6.2009 0:38:14.
ID: 7099.


Chtěla bych uvést na pravou míru slavnostní menu.
to,co jste napsala není slavnostní menu z hlediska pokrmů ani z hlediska gastronomických pravidel.
I pro všechny ostatní,kdo neví. Slavnostní menu se skládá ze 6 a více chodů.Začíná se
aperitivem.
1.studený předkrm
2.polévka
3.teplý předkrm
4.ryba
5.hlavní chod
6.sýr
7.moučník
8. dezert
9.káva
menu končí digestivem
-Káva se počítá do pokrmů,nikoli do nápojů!
-Moučník a dezert není totéž!
Tohle je kompletní menu o všech chodech.Samozřejmě nesmí chybět nápoje.
Kdo by měl zájem o bližší informace o menu,může mě kontaktovat na můj mail....


odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: jirka

Vloženo: 4.4.2010 15:25:10.
ID: 8001.


ahoj, mohl bych Tě poprosit o radu? Sestavil jsem si menu, ale nejsem si jistý jestlito je správně:(

Champagne Giesler&Cie. Brut

Čočkový salát s bylinkovými toasty

Pilsner Urquell 12°

Vánoční rybí polévka s krutony

Ryzlink rýnský Krkonošský houbový kuba

Smažený vánoční kapr
Bramborový salát

Merlot 2004
Vánoční jablkový závin s ořechy

Bohemia sekt dry
Ovocné mísy

Espreso
Calvados

Předem děkuju za odpověď:)

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lucie

Vloženo: 22.1.2012 15:34:11.
ID: 9543.


Prosim mužu se zeptat,jak moc velká chyba je když Napíši do nápojů první červené víno a pak až bílé?

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: šéfkuchař

Vloženo: 19.5.2008 8:23:34.
ID: 5699.


Po přečtení všech příspěvků musím říct, že bych se na ty studenty odborných škol tak nezlobil. Já jsem dokonce rád, že jsou tak pitomí, poněvadž tak budu mít až do důchodu pořád dost práce(doufejme že pitomceme zůstanou pořád). Tak bych jim chtěl touto cestou poděkovat za to, že mám práci, na kterou oni nestačí a jediné co musím uřídit jsou jejich vysoké ambice, to ale není moc velký problém, díky jejich odborné úrovni. Dále chci poděkovat všem odborným učitelům za jejich většinou podprůměrnou - nedostačující práci. Takto mám klid do důchodu -15 let - pokud se školství nezmění a to se fakt nezmění, nemusím se bát o svůj "flek". Toto píšu s úlevou, a mám vás všechny rád, hlavně pitomce

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kaja

Vloženo: 26.2.2010 23:10:59.
ID: 7792.


Myslim, ze jsem pochopil, co jste nam chtel rict... a rekl jste to dobre. :) Diky za vsechny. Kaja

odpovědět

                         Nadpis:

Re: To JE OSTUDA


Od: maja

Vloženo: 28.5.2008 14:54:28.
ID: 5731.


Chtěla bych jenom podotknout vsechno je dobre ale ta tlacenka s cibulí a octem jako předkrm by nemela být jelikož když snite tlačenku s cibulí a octem jde to potom cítit po zbytek oslavy....nebo nejakeho shromážděni předkrm by měl být lehce stravitelný mensi porce,třeba náka jednohubka nebo palačinka,i ryba by se mohla podávat

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: kromar

Vloženo: 30.5.2008 12:19:34.
ID: 5737.


MILÝ šéfkuchaři, na učitele bych se nezlobila. já tuto problematiku učím a komu není rady, tomu není ani pomoci. Vypracování menu považuji za HODNĚ důležité a tak své žáky docela proháním. Jsem si jista, že mají ve škole dost příležitostí, kdy se učit, ptát, hledat... Na netu jsou miliony receptů, stačí tomu věnovat čas a trochu se snažit...Ale s podobnýmy tupci naše gastronomie opravdu nerozkvete!
Pak se do slušného podniku nedostanou a skončí někde v pajzlu, na vesnici apod. Ale proč by na vesnici neměl být výborný kuchař a číšník?!?!
Prostě, až takováhle ignoranti neseženou práci nikde, začne se blýskat na lepší časy!!! To nemluvě o tom že by vůbec neměli absolvovat....! A tady vidím největší chybu odborného školství! Vyhazovat, vyhazovat, všechny neschopné vyhazovat.....!!!

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 3.6.2008 22:11:13.
ID: 5746.


omlouvám se pani Kromar i jiným kvalitním pedagogům. Přiznávám, že jsem to psal jaksi narychlo, a to i přestože znám osobně několik skvělých odborných učitelů, kteří umí a jsou velmi schopný.
Ve všem ostatním s Vámi souhlasím, a jen to potvrzuje co jsem napsal já, by velmi jízlivě.
Je i pravda, že ne všichni mladí lidé jsou líní a pitomí - na druhou stranu, právě jeden z těch dobrých mě upozornil na tuto diskuzi. Ten ale sotva se bude ptát na těchto stránkách na pomoc. On to udělal tak, že si přinesl svůj návrh, abych to s ním probral. To je podle mého ideální a jediný správný postup. Chyby dělají všichni, i já a víc očí víc vidí.

šéfkuchař

ps omlouvám se za svoji anonymitu

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Helena

Vloženo: 6.6.2008 22:49:43.
ID: 5767.


Ale ... vypadá to, že slečna studuje gastronomii... kuchař - číšník - hostinský...kdo ví co přesně...a na závěrečných zkouškách, když se to 3 roky učí a tohle je vlastně jako taková závěrečná práce (jak u vysoký např. bakalářka) ... tak to by měla vědět... česká kuchyně není tak rozmanitá jako francouzská nebo řečká či jaká... a vypadá to, že slečna je češka..... aby byl takový problém sestavit menu. "obšlehnout" to od někoho... nedivím se, že se to tady někomu nelíbí. Pak nemaj být taková nemehla... :( to co potkáváte v restauracích, je fakt většinou otřesné!

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kristýna

Vloženo: 22.5.2009 21:09:36.
ID: 7056.


Nesdílím názor, že česká kuchyně není rozmanitá, protože když se podíváte do francouzské kuchyně, všude máte omáčky založené na bešamelu...je pravda, že mají větší výběr mořských plodů, ale zato Česká kuchyně má nepřeberné množství omáček, mas připravených na mnoho způsobů...

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: maría

Vloženo: 23.5.2009 17:04:35.
ID: 7057.


Jděte se bodnout lidi! Žádné servítky, víš, nevíš? Najdi si! Měla jsi se učit. Je jednodušší to od někoho opsat, ale pak prd víš, děvče! Kurňa a pak se bojíme chodit do restaurací, páč tací jako ty neustále čekají, že to za ně nekdo udělá a sami si neví rady. Pak to nemá jít do háje... Dnešní generace, jeste z hotelovek... Sama studuji management hotelnictví na VŠ a ty se styď! A dělej se sebou něco! Jsi měla jít na jiný obor, pokud po 3 letech učení v oboru jsi neschopna vymyslet menu! Co pak celou banketní akci, což? Zamysli se, vzchop se! Anebo jdi do jineho oboru, ale jiste vim, ze od tebe nechci dostat nic k jidlu ani byt obslouzena! Uz vidim pristup... FUJ!

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Chomy

Vloženo: 7.6.2008 12:35:28.
ID: 5773.


Teply normy bohuzel nemam a spatne bys mi asi neporadil alespon ne tak spatne jako kdybych to psal sam. Mistri mi neporadi protoze to mame vypracovat sami a to co mi poradili to mi nepomohlo protoze to byli takovy ty zakladni rady ktery znas jako ze by se suroviny nemeli opakovat a tak podobne uz opravdu nevim. asi neumim hledat na netu protoze nic nemuzu najit kdy by se ti chtelo tak mi skus nak helpnout budu ti moc vdecnej

odpovědět

                   Nadpis:

Re: To není ostuda!!


Od: Lisacek01

Vloženo: 8.6.2008 18:34:11.
ID: 5784.
Cinzano bianco
Kaviárová vejce, toast
Gambrinus 120
Hovězí polévka s masem a nudlemi

Sauvignon – výběr z hroznů
(Valihrad, r. 1999)
Filátko ze pstruha s brusinkovou omáčkou,
teplá zelenina, toast
Cabernet Saugvinon
(Barik Mikros, r.2000)
Jehněčí rančerské steaky s fazolemi a jižanskou
CAJUN omáčkou, brambory po americku

Sýrová variace(Mozzarella,Gorgonzola,Brie)

Bohemia sekt
(demi sekt)
Velikonoční beránek

Mocca káva

Camus XO ( pro muže)
Codet Paradais (pro ženy)
tohle jsem mela ja jako velikonoční menu tak na to mrkni treba ti to helpne:)

odpovědět

                      Nadpis:

Re: To není ostuda!!


Od:

Vloženo: 8.6.2008 21:44:07.
ID: 5785.


Tohle má být Velikonoční menu????????????????????
To snad ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaviár - pstruh 2 x ryba
2 x toast
Hovězí polévka s masem a nudlemi je ovšem ta nejlepší velikonoční polévka.

Co takhle králíčí maswo, kuřecí maso, kopřivy, a další jarní suroviny.

Na které škole to takhle učí.

Děkuji za odpověď

Bon.

odpovědět

Nadpis:

Jednoduche menu


Od: D'n'B

Vloženo: 6.10.2008 10:25:50.
ID: 6185.


Mam takovy maly dotaz. Mame ve skole dve mistrovy a kazda tvrdi neco jinyho :X Mame udelat jednoduche menu, jedna mistrova rika, ze v jednoduchem menu NEMAJI byt napoje. Cimz ani Apperitivy pred pokrmem. A druha mistrova rika ,ze u kazdeho pokrmu MUSI byt napoj.. Mohl bych si prosim poslechnout neci nazor zde ? Opravdu si uz nevim rady.. Kazdy tvrdi neco jineho :) Predem dekuji za odpoved.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: kuřátko

Vloženo: 8.10.2008 15:10:06.
ID: 6188.


Sluníčko,neřeš ty kecy,taky právě řeším jak sestavit slavnostní meny..Nemám ho sice přímo na nějaké téma,ale má mít minimálně 4-5chodu...měla bys podle mě vědět sled chodu v menu a pořadí nápojů v menu...když de o českou kuchyni,řekla bych že jako hlavní jídlo by mohlo byt tradiční knedlo vepřo,nebo svíčková kterou prakticky nic nezkazíš,a to s žádnou českou omáčkou nebo hovězím..polevka by měla být tradiční a to je podle mě vývar s domácími těstovinami.studený a teplý předkrm ti neporadím zrovna mě nenapadá,jestli budou na tvém slavnostním meny i cizinci neměla bys zapomenout na sýr.teplý moučník palačinky nějaký nákyp,a studený muže být roláda a taky si myslím že by se nic nestalo klasickými kynutými buchtami jako jsou frgály,zmrzlina a ovoce už je na tvém vlastním vkusu...možná sem ti neporadila ale aspon jsem to skusila..přeji hodně štěstí...;-)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Podzimni menu


Od:

Vloženo: 22.10.2008 18:39:41.
ID: 6229.


Co se ve škole učíte?

Jednoduché - podzimní menu - poradím - co roste, ce se loví - prostě sezóní suroviny a napsat to menu je pak jednoduché.

odpovědět

       Nadpis:

Re: Podzimni menu


Od: ...

Vloženo: 26.12.2009 20:51:55.
ID: 7522.


Možeš třeba něco s kaštanam, s hroznem, s ořechy at..

odpovědět

    Nadpis:

Re: Blázni


Od: Kuku

Vloženo: 8.11.2008 4:49:58.
ID: 6259.


Paní Olinko.
Toje hezké co tady píšete, ale v podstatě je podle Vás úplně jedno jestli tu práci přinese nebo ne.
Když ano, tak opsanou a stejně neví o čem píše - když ne tak také neví o čem měl psát - tak je to jedno.
Ty žáci chodí do nějaké odborné školy a tam by se měli asi něco naučit a pak to vypracovat. Představte si že žáček základní školy dostzane úkol vypočítat nějaký příklad z matematiky a on se zeptá na internetu jak nato. co asi z našich dětí vyroste za odborníky.

Přeji hezký den KuKu

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kris

Vloženo: 1.1.2009 17:22:20.
ID: 6447.


jsem ve druhém ročníku a dostala jsem za úkol sestavit slavnostní menu o šesti chodech při příležitosti 20. výročí založení restaurace....fakt vůbec nevím, jestli jsem vybrala vhodné pokrmy a nápoje...prosím, mohl byste mi to někdo okomentovat???


Míchaná zelenina s jogurtovou majonézou
Pilsner Urquell 12
Hovězí polévka s játrovými nočky
Sauvignon
(Valihrad 2007)
Pstruh zapečený s lososovou šunkou a opečenými bramborami
Cabernet Sauvignon
(Barik Mikros 2007)
Štýrská vepřová kýta s dušenou rýží
Bohemia Sekt (demi sec)
Sýr Hermelín

Jahodové řezy se šlehačkou
Mocca káva
Ballantines
Baileys

trochu sem se nápoji inspirovala i tady.odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: mischeell

Vloženo: 11.2.2009 15:50:42.
ID: 6599.


chybí ti aperitiv třeba zkus cinzano roso


odpovědět

    Nadpis:

Re: SlavnostnĂ­ menu


Od: XsjaGDVveZ

Vloženo: 13.6.2011 22:41:37.
ID: 9231.


Sondus great to me BWTHDIK

odpovědět

                         Nadpis:

Re: To JE OSTUDA


Od: asa

Vloženo: 21.1.2009 17:16:42.
ID: 6506.


a kdyby neco tak svickova a vepro-knedo-zelo je hotovka a ta se na menu nedava tam se davaji jenom minutky! a kdyz uz hotovky tak na prani toho kdo chce sestavit menickol

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: eja

Vloženo: 31.1.2009 23:19:12.
ID: 6558.


doporucuji spenát, zabijackove speciality, polevky jako je kulajda,vyvar s nudlemi a mezi moucniky bych zaradila napriklad jablkovy zavin

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: putulie

Vloženo: 8.2.2009 16:26:41.
ID: 6584.


vánoční slavnostní menu

borovička
uzeny jazyk v aspiku
pilsner urquelle
rybí polévka krémová s
osmaženou houskou
ryzlink vlašský
kapr na víně, bramborové
pusinky, broskový kompot
venuše demisec
jablka v županu

vánoční pohár

mocca káva

punč

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: jirka

Vloženo: 10.3.2010 8:45:35.
ID: 7837.


Ahoj, byl někdo tak hodný a poradil mi prosím se slavnostním menu na Štědrovečerní večeři? dal jsem dohromady toto, ale vůbec nevím jestli se jídla k sobě hodí a nevím jaký nápoj. Předem moc děkuji.:)

- aperitiv – bohemia sekt dry
-Čočkový salát s bylinkovými tousty
- Pilsner Urquell
-Vánoční rybí polévka s krutony
-Krkonošský houbový kuba
-Smažený vánoční kapr s bramborovým salátem
-Vánoční jablkový závin s ořechy, vanilkovým krémem
a šlehačkou
- ovocné mísy
- káva espresso


odpovědět

    Nadpis:

Re: SlavnostnĂ­ menu


Od: VlYvBZKwotBzMeMFym

Vloženo: 13.6.2011 0:58:39.
ID: 9068.


Thanks alot - your answer solved all my problems after sveearl days struggling

odpovědět

                         Nadpis:

Re: To JE OSTUDA


Od: macinka

Vloženo: 14.3.2009 12:37:06.
ID: 6767.


petričku zdravim ale tlacenka s cibuli NEPATRI do predkrmu, je mi lito :o))) o debilech by sme si mohli popovidat. Zdravim a to ve menu vyzkousej nekde predlozit, skladba jidel je velice zajimava :o))))
(nikdy nepiseme - knedlo, vepro, zelo)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: klara

Vloženo: 14.3.2009 22:20:00.
ID: 6772.


ahojky vim jak je tezke vymyslet memicko sama potrebuju pomoc taky delam skouzky tam myslim treba svickova na smetane,moravsky vrabec,nebo skuz klasiku rizek

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: nas

Vloženo: 11.11.2010 19:53:42.
ID: 8484.


hmm tak to jo mas hodne zajimavej nazev :svickova na smetane jo :D


odpovědět

                         Nadpis:

Re: To JE OSTUDA


Od:

Vloženo: 26.3.2009 17:44:24.
ID: 6828.


Co to psalo za inteligenta??? Na sportovní menu tlačenku?knedlo vepřo zelo.....??????
ach jo!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
celozrnný kuskus
kuřecí vývar , tvarohové knedlíčky
oštěp barbory špotákové
sýrová variace rogera federera
a nějaký moučník ....
tak například.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Gavros

Vloženo: 30.3.2009 21:44:19.
ID: 6846.


aperitiv: cinzano bianco
stud.předkrm: plněná broskev kuřecím salátem
pivo: radegast premium
polévka: hovězí s játr. knedlíčky
Víno: k oběma chodům: Rulandské šedé, Valtice
teplý předkrm: pstruh na másle
hlavní chod: Vepřové panenky s brusinkama, opékaný brambor
šumiv. víno: Bohemia sekt
dezert: Flambované palačinky s ovocem
sýr: Briux de Manaut
káva: Mokka
digestiv: Napoleon V.O.S.

toto menu jsem měl na zz a měl jsem za 1!!! tak doufám že ti to pomůže

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Markéta

Vloženo: 5.6.2009 0:43:14.
ID: 7100.


Nemůžeš mít ke studenýmu předkrmu pivo,pivo se servíruje leda k polívce...

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 11.11.2010 19:54:37.
ID: 8485.


k polivce nepatri zadnej napoj


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: elis

Vloženo: 4.5.2010 22:10:05.
ID: 8153.


to je divné,že za 1
ryba je mezichod a hlavně sýry se podávají před moučníkem a mě se tedy nezdá opékaný brambor


odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Tomez

Vloženo: 5.4.2009 21:17:31.
ID: 6864.


já mam tedka problém sestavit italské menu, všecky jídla maj tak trošku složitější a hlavně sem je nikdy nedělal
radši sem ani nebudu psát dotaz protože tu je samej psorstej inteligent kterej sám o sobě taky neni schopnej něco vymyslet!

Jinak pro jednoho paka, Turek je česká káva ;o) typická česká káva, snad nikde jinde na tuhletu kávu než u nás nenarazíš, taky je pravda že když se káva zalejvá tak je tam lžička pro to aby se káva nepřipálila, při zalévání se lžička ohřeje, ovšem pokud kávu zalijeme podruhý tak se kafe stejně spálí a to je typickej turek :-D trošku spálený kaafee :-D dobrou chu :-P

odpovědět

                            Nadpis:

Re: si vul petre


Od: r.a.d.k.a.1986

Vloženo: 27.4.2009 10:16:39.
ID: 6971.


knedlickova polevka je uplne normalne k dostani v aspon trochu kulturni restauraci.a kdyby jsi nahodou nevedel tak piti se sice do jidel nepocita ale je vyjimka a tou je kava.a kdyby neco co ty jsi za kuchare kdyz jen kritizujes ostatni ale napsat vlastni menicko to ne vid?ty vis proc ho nenapises.byl by to trapas co?

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: X-Petan-X

Vloženo: 5.5.2009 20:29:13.
ID: 7001.


Zdavím mám slavnostní menu o 6 chodech a jako hlavní chod nemohu vybrat co tam dát a pokud se to tam také hodí tak poraďte první co mě napadlo Vepřový řízek ondrᚠzepečení v bramboráku a pak mě napadlo kuřecí jeha v těstíčku jeto v smyslu Slovenská kuchyně. jako teplí předkrm mam Halušky z brynzou. díky za odpovědy :)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 10.5.2009 13:03:50.
ID: 7022.


N E V I E

Mal si sa lepšei uči

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lusinka

Vloženo: 24.5.2009 23:40:19.
ID: 7065.


Slavnostní MENU

Campari bitter
***
Šunková rolka s křenovou šlehačkou
***
Pilsner Urquel, Mattoni
***
Silný hovězí vývar s masem, zeleninou a játrovou rýži
***
Rýnský ryzlink, 2001, Znojmo
***
Candát na žampionech, brambory v páře
***
Modrý Portugal, 2006, Mikulovice
***
Medailonky z vepřové panenky v pikantní smetanové omáčce, smažené bramborové hranolky, teplá obloha
***
Zwigeltrebe, 2006, Mikulovice
***
Variace marinovaných sýrů s olivami
***
Bohemia Regia demi sec, 2000
***
Šachový dezert
***
Espresso
***
Fernet Stock


odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kája

Vloženo: 26.5.2009 9:54:40.
ID: 7068.


Lidi - lidi.

Opravdo slavnostní že?!?!?!?!?!?!?!?!?!
To má úroveň.

Co takto by to nešlo?


Terina z kachních jater Foie Gras
karamelizované sezónní ovoce

Drůbeží consommé
s játrovými knedlíčky a vínem Madeira


Skotský Losos s celerovým pyré s jablky,
zelenou čočkou, hnědým máslem se šalvějí a piniovými oříšky

Srnčí hřbet balený ve slanině,
špecle pečené na másle,
brusinkové želé a smetanová omáčka

Jablečný dortík s citrónovým créme fraiche a malinovou omáčkou


Tak hodně štěstí

Karel

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: mira26

Vloženo: 13.10.2009 22:38:15.
ID: 7349.


no názvy slušné,ale mě by zajímalo kdo z kuchařů-ek ví o co jde a jak to připravit,napsat pár nesmyslů je pěkné,ale ty lidi ani neví co si mají pod tím představit,pokud to nejsou labužníci či kuchaři a i o těch pochybuji.volil bych tradyční jídla se zvláští či krajovou úpravou,protože u nás už nikdo ani neví co naše jest.

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: hana

Vloženo: 23.3.2010 18:00:20.
ID: 7934.


to je ale účel :)

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Emma

Vloženo: 23.7.2010 16:59:21.
ID: 8312.


S tím docela souhlasím...i když já jsem skoro vyučená jako kuchař-číšník pro pohostinství...kuchyn v 2 už mi nic neříkala...Zjistila jsem že na place mě to baví víc..ted mám před závěrečkama a 4 chodové menu na svatbu mi dělalo normálně problémy ale nakone jsem něco sesmolila a nápoje to bylo ještě horší hledala jsem pomoc na internetu v různých forech nakonec jsem si vzala pár sešitů a sestavila sama..tak sna se ted můžu jen modlit v to at to mám dobře a at mi závěrečky dobře dopadnou....

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kája

Vloženo: 2.8.2010 18:19:26.
ID: 8318.


Míro 26.
Co je tam tak nepochopitelné?
Tyto výrazy a úpravy se běžně používají v gastronomii.
Pokud ovšem se někdo neučí a nestuduje co je nového a jak se co připravuje, pak pochopitelně neví o čem je řeč.
Podívejte se třeba s čím vystupoval národní tým v Singapůru. S čím Culinary nestle tým, tým Nowaco a spousta jedenotlivců na různých akcích a na souitěžích.
Je to zaměřeno na naše suroviny a naše úpravy - i když trochu zmodernizované. Ale to snad není závada.
Hezký den a hodně kulinářských zážitků.


odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 6.9.2010 22:16:00.
ID: 8381.


víte vůbec co to je terina???pochybuji

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Deftee

Vloženo: 20.10.2010 18:02:13.
ID: 8468.


Ale samozřejmě :) nádoba na polévku

odpovědět

                   Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 21.10.2010 13:20:05.
ID: 8469.


pokud dobře vim tak nejen na polévku.

Drůbeží teryna, rybí teryna, masová , zeleninová atd.

odpovědět

                      Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Jay

Vloženo: 29.3.2012 15:46:02.
ID: 9727.


Vy se tu dohadujete o blbostech, místo toho, abyste byli rádi, že vám tu chce někdo pomoci. Jinak terina není jen nádoba. Je to i pokrm ze studené kuchyně, když už chcete být chytří!

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Michaela

Vloženo: 12.9.2011 15:38:06.
ID: 9349.


;) kovová nádoba do které se dávají různé suroviny, nebo u nás se z nich někdy nalévají polévky, podle toho jak vypadá

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lenka Podrábská

Vloženo: 19.3.2012 10:38:07.
ID: 9692.


Ahoj, nechtel bys poradit i mne? se slavnostnim menu 5 chodu vcetne napoju k prilezitosti uvedeni noveho casopisu pro zeny na trh?diky

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: pigeon

Vloženo: 2.4.2012 22:16:14.
ID: 9741.


Ahoj, četl jsem, že sháníš slavnostní scénář... jestli chceš tak ti to prodám vypracované komplet i s kalkulací, rozdělení osob u stolu, pozvánkou vším... cca30 stran za 500:) je to kompletní i schválené učitelem odborného výcviku a bylo to za Výbornou a je to i ukázková práce ve škole :)
pokud budeš mít zájem se ozvi :)
Lukáš

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: verunka

Vloženo: 18.10.2009 15:24:23.
ID: 7367.


jako nechci nic rikat ale ty lusinko pokud vim tak se v menu nemaji opakovat ingredience a ty tam mas 2krat slehacku :-)

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: elwisek

Vloženo: 7.12.2009 14:54:01.
ID: 7478.


pokud neo vim tak ta sunka s krenovou slehackou je zastarala a vetsinou lide chteji neco noveho....znam to z praxe

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Iva

Vloženo: 28.2.2010 17:05:20.
ID: 7797.


jak tohle někdo může považovat za slavnostní menu by mě zajímalo. Má to pouze toho podobu, jinak je tam chyb jak máku. Za prvé v poslední době nikdo nic jiného nezná než šunková rolka s křenovou pěnou... no nemáte vědčí fantazii? za 2. ve slavnostním menu se nedává výběr pití jako mᚠk polévce. Menu je přeci zadaná pevná sestava pokrmů. 3. u piva nemᚠjaký je to ležák světlý, tmavý. za 4. jak můžeš dát rýnský ryzlin roku 2001? to už je archivní víno, které se musí nalévat přes dekantační košíček nebo přes karafu a navíc je to přeci jenom dražší kvůli stáři a pro slavnostní hostinu spíše nepřijatelné. Za 5. všechna vína musíš mít z jedné podoblasti. Takjže všechny budou pocházet z Mikulova. Za 6. bílé víno je mladší než červené víno k hlavnímu chodu a nemají mít stejný rok výroby. takže u hlavního chodu mᚠmít 2005 a u ryby 2006. Za 6. smažené pokrmy nemůžeš dávat do slavnostího menu. Takže hranolky vynech. za 7. teplá obloha. co to je? to je ohřátý rajče s okurkou? No a to by bylo asi vše. Ještě bych si nedokázala představit marinované sýry s olivou + s růžovým vínem, to je děs. Spíš bych napsala jen Výběr stvrdých a plísňových sýrů posypané sladkou paprikou. nebo s ananasem, hroznovým vínem atd... tímto ti děkuji za pozornost

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 4.6.2010 11:53:53.
ID: 8236.


syr posypany sladkou paprikou? V zivote bych neco takoveho nepozrela a to jako ma byt slavnostni? To uz je lepsi ta oliva.

odpovědět

                Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Misa

Vloženo: 9.6.2010 20:39:35.
ID: 8249.


Syr se normálně v restauraci podava s jakoukoli mletou paprikou, a jeste se muze namazat máslem ten syr..

odpovědět

             Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: David

Vloženo: 18.2.2012 19:10:06.
ID: 9595.


Dobrý den,
za 2 měsíce dělám závěrečné zkoušky,dostali jsme i odbornou práci.Vylosoval jsem si téma rodinná oslava.Myslím,že Vy toho tady víte víc,než my všichni tady dohromady.Chtěl jsem zvolit stříbrnou svatbu a už mám i nějaké to meníčko vymyšlené.Myslíte,že byste to mohla semnou přes email prokonzultovat??Děkuji.

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 4.10.2011 19:38:28.
ID: 9380.


šunkova rolka by zprávně nemela být jako předkrm kvůli tem hodnotam je to totiž syté

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Karel

Vloženo: 29.7.2009 12:11:12.
ID: 7186.


SLAVNOSTNI MENU PRO SPORTOVCE (DETI):

Pomerancovy dzus
Syrova rolada se spenatem
Mattoni Hov. vyvar s testovinami
Ananasova bowle Peceny losos s brokolici ,
opecene brambory
Paleta syru s ovocem
Horke jablko Lesni smes se slehackou a zmrzlinou
Detska ledova kava

muze to tak byt ? spis s tim pitim si nevim rady ...
poradfite trosku

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: thalia

Vloženo: 7.8.2009 8:40:19.
ID: 7201.


Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Začínám pomalu plánovat svoji svatbu a tímhle bych Vás chtěla požádat o radu. Chtěla bych sestavit nějaké svatební menu. Gastronomii vystudovanou nemám, takže mi to dělá menší problémy. I když jsem nějaký čas pracovala jako servírka. Pročetla jsem si tu některé články s Vaší diskuze a to mě velice zaujalo. Budu tedy velice potěšena, když mi někdo pomůže. Jen nebudu moci mít jako hlavní chod svíčkovou, čím se to dá ještě nahradit? Předem děkuji za Vaše odpovědi.
S pozdravem Thalia


odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: blanka

Vloženo: 17.10.2009 19:16:16.
ID: 7365.


dobrý den, dělám závěrečnou zkoušku ze slavnostní tabule na téma FILMOVA,DIVADELNI PREMIERA NEBO DENIERA. první napad na menu jsem si uz sestevila a chtela bych vas nazor a treba i zmeneni menu podle odborniku moje menu:campari bitter

¨ Plněná paprika s tvarohovou pěnou

pilsner urquel,mattoni

silný hovězí vývar s masem, zeleninou a játrovou rýží

rýnský ryzlink, 2001, znojmo

candát na žampionech, brambory v páře

modrý portugal, 2006, mikulovice
medailonky z vepřové panenky v pikantni smetanové omáčce,

smažené bramborové hranolky, teplá obloha

zwigeltrebe, 2006, mikulovicebohemia regia demi sec, 2000

espresso

fernet stock
mockret dekuji predem

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pavel Býček

Vloženo: 19.10.2009 2:13:43.
ID: 7369.


Ahoj Blanko,
neber to jako kritiku, pouze jako radu. Já osobně bych se vyvaroval plněné paprice jako teplého předkrmu, jednak je to moc těžké (a to ještě více v kombinaci s žampionama s candátem a celkovým hlavním chodem - smažená příloha, smetanová omáčka), ale také to moc zavání klasickýma ,,recepturama studené kuchyně", které jsou už poněkud ,,z módy". Já osobně bych volil raději nějaký lehký salátek. Co se hlavního jídla týče, to bych předělal. Jednak si nemyslím, že na slavnostní menu patří hranolky (a nehledě na to, že se ti opakuje surovina v předkrmu a hlavním jídle) a teplá obloha už vůbec ne - jídlo se dá udělat i bez ,,zahrádky" okolo efektivně a kolikrát ještě lépe (viz. např. styl pana Pohlreicha). Kdyby to bylo moje menu, rybu bych udělal bez brambor, například jenom se špenátkem + samozřejmě omáčka (ale jaká to už nechám na tobě, určitě víš co se hodí k rybě a co ne) a hlavní jídlo předělal úplně. Navíc jsi nenapsala pro jakou společnost to má být, předpokládám že na premiéře či derníéře bude společnost smíšená, takže se ještě jednou zamysli nad kombinací hlavních složek (Tvaroh, candát, hovězí vývar, vepřová panenka), protože mám pocit že tohle pro dámy moc není. A zřejmě jsi nám zapoměla napsat dezert, protože tvé menu má jenom 4 chody. Této kritiky se nezalekni, jsi na správné cestě, jenom to chce ještě trochu dopilovat detaily. Schválně jsem ti nenapsal žádné recepty, protože si myslím, že věcem se nejlépe naučíme, pokud nad nimi musíme sami přemýšlet...

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pavel Býček

Vloženo: 19.10.2009 15:48:42.
ID: 7374.


jak to tak po sobě čtu, mám tam chybu. Plněnou papriku jsem samozřejmě myslel jako studený předkrm. Ještě se zamysli nad tím, aby se ti neopakovaly tepelné úpravy (nevím jak budeš dělat candáta a panenku)..

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pavel Býček

Vloženo: 2.11.2009 16:31:14.
ID: 7414.


clanek se zasadama sestavovani menu je na hlavni strance v rubrice ,,pod poklickou". Pokud potrebujes radu, zkus si sestavit menu a napis ho tady, nekdo ti urcite poradi co zmenit nebo tak..je to urcite daleko lepsi metoda nez kdyz ho jenom opises..

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: nicolagi

Vloženo: 14.11.2009 15:16:38.
ID: 7431.


mylsím,, že by si se měla stydět! slavnostní tabule na téma ščeská republika je to nejlehčí!!!! a pokud studuješ hotelovku :D bože

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: ČR

Vloženo: 2.12.2009 13:57:28.
ID: 7466.


Dobrý den, dělám obor hotelnictví turismus. Letos maturuji a vylosovala jsem si téma Česká republika. Mám sestavené menu a chtěla bych vás požádat o radu jestli to tak může být.
Karlovarská Becherovka
Rajče plněné tvarůžkovou pěnou
Plzeňský prazdroj
Slepičí polévka s masem, rýží a hráškem
Cabernet Moravia 2006
Pečená krkovice, slezské kysané zelí, chlupatý knedlík
Espresso
Jablečný závin
Bohemia sekt - Rosé
Zmrzlinový pohár s jahodami
Stará Myslivecká

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: ...

Vloženo: 27.12.2009 21:00:15.
ID: 7524.


My jsme se učili, že rajče se ne menu nehodí...

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Megika

Vloženo: 21.1.2010 8:30:12.
ID: 7595.


Dobrý den všem co navštěvují tyto stránky....moc moc bych potřebovala poradit-letos dělám závěrečky z oboru servírka,studuji dálkově a je to dost náročné to musím přiznat...nicméně o co mi jde.Nevíte někdo nějaký odkaz kde bych si mohla stáhnout vzor Scénáře ke slavnostní tabuli??Již několikrát jsem žádala svoji učitelku na stolničení,ale musím říct že někteří učitelé na dálkovém studiu si vůbec neuvědomují že nám již není 15let a že máme také jiné povinnosti než školu.Ráda bych byla trochu na před a začít se chystat,ale ona mě to moc neumožňuje.Při představě že se na nás pak všichni sesypou s okruhama otázek,losování tabule atd...tak jsem zoufalá už předem.A tak prosím...pomozte :-)) Díky

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: xleidynka

Vloženo: 9.2.2010 0:46:50.
ID: 7691.


dobry den,ja mam jen dotaz jestli by si me menu mohl precist nekdo kdo tomu opravdu rozumi,aby mi ho mohl jen schvalit,priznam se 3 roky jsem se nejak nezajimala o obor na ktery jsem sla,ale pak jsem zacala chodit na ruzne souteze a zjistila jsem ze vareni je vasen a vim ze se tomu chci venovat,mam dost inspirace jen nevim jestli by mi to proslo u zkousek ja jsem si vylosovala svatba,tema 3 tisicileti:
aperitiv:Martiny extra dry
komtesina lahudka
radegast 12
chrestova polevka
tramin cerveny pstruh na bylinkovem masle
frankovka plnena veprova panenkaSv.Vaclava,americke brambory

kralovsky syr s nakladanymi rajcaty
tiramiisu
moka kava
slivovicedekuji za precteni moc


odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Megika

Vloženo: 9.2.2010 16:15:26.
ID: 7697.


Moc děkuji za odkaz....nejsem z toho tedy moc moudrá - potřebovala bych to spíš vidět jak to vypadá hotové(na jaký papír,velikost písma,vazbu atd) ale tak nějak jsem si udělala představu.Jestli budou na losování tyhle 4 tabule(pokud je to pro všechny školy stejné) tak potěž bánbůh :-)) Teď o víkendu jedu do školy...za dva dny mám 10hodin stolničení....už to fakt nezvládám vstřebávat.A tak jsem ráda za tyto stránky a za rady které se tu dovím....ještě jednou ti díky Megika :-))

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: peggy

Vloženo: 25.2.2010 21:03:19.
ID: 7784.


Obyčejný papír A4, velikost písma uzpůsobená textu, tz. větší a výraznější nadpis, ostatní text přiměřený rozložení na straně, vazba např. kroužková. Ty 4 zadání jsou jednotné, ale jsou jen vlastně čtyřmi okruhy, kudy zaměřit vypracování menu,ke každému tématu je možné sestavit tabuli k téměř jakékoliv příležitosti, jen je nutné podle toho pojmout menu.

odpovědět

Nadpis:

Slavnostní menu - Štědrovečerní večeře


Od: jirka

Vloženo: 10.3.2010 8:31:42.
ID: 7835.


Ahoj, byl někdo tak hodný a poradil mi prosím se slavnostním menu na Štědrovečerní večeři? dal jsem dohromady toto, ale vůbec nevím jestli se jídla k sobě hodí a nevím jaký nápoj. Předem moc děkuji.:)

- aperitiv – bohemia sekt dry
-Čočkový salát s bylinkovými tousty
- Pilsner Urquell
-Vánoční rybí polévka s krutony
-Krkonošský houbový kuba
-Smažený vánoční kapr s bramborovým salátem
-Vánoční jablkový závin s ořechy, vanilkovým krémem
a šlehačkou
- ovocné mísy
- káva espresso


odpovědět

Nadpis:

Slavnostní menu..Štědrovečerní večeře


Od: jirkaaa

Vloženo: 10.3.2010 12:49:01.
ID: 7844.


Ahoj, byl někdo tak hodný a poradil mi prosím se slavnostním menu na Štědrovečerní večeři? dal jsem dohromady toto, ale vůbec nevím jestli se jídla k sobě hodí a nevím jaký nápoj. Předem moc děkuji.:)

- aperitiv – bohemia sekt dry
-Čočkový salát s bylinkovými tousty
- Pilsner Urquell
-Vánoční rybí polévka s krutony
-Krkonošský houbový kuba
-Smažený vánoční kapr s bramborovým salátem
-Vánoční jablkový závin s ořechy, vanilkovým krémem
a šlehačkou
- ovocné mísy
- káva espresso


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Katka

Vloženo: 20.3.2010 11:41:03.
ID: 7916.

Aperitiv:

Borovička nebo gin

Předkrm:

Candát v aspiku

bílé víno: Rýnský ryzlink, oblast …... , ročník …..

Polévka:

Hráškový krém

bílé víno: Rýnský ryzlink, oblast …... , ročník …..

Hlavní chod:

Kapr po burgunsku, smažené bramborové krokety

červené víno: Rulandské červené, oblast …... , ročník …..

Dezert:

Sýrová mísa, Rulandské červené, oblast …... , ročník …

Ořechový závin, sekt (demi-sec) a káva

Digestiv:

Vodka

snad to takhle stačí

odpovědět

    Nadpis:

Gastonomie třetího tisíciletí


Od: chrisovka

Vloženo: 21.3.2010 16:44:43.
ID: 7924.


Já jsem si vyprala Řeckou kuchyni udělala charakteristiku a napsala jsem tam že je lepší v cestování mají ta výborné rybi zkus na toto téma a vyper si
Studený předkrm:Řecký losos s rajčatovou omáčkou
Teplý předkrm:Keftedakia s tzaciky
Polévka:Slepičí s vejcem
Hlavní chod: Řecká musaka
Moučník:Baklava s pistáciovými ořechy
Káva

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Chrisovka

Vloženo: 21.3.2010 16:54:27.
ID: 7925.


Ahojky já mám to samé téma jako mᚠty
a vymislela jsem třeba
Studený předkrm: Špenátový puding
Polévka:Zelná polévka (zelnačka)
Teplý předkrm:Zvšřinové salmi
Hlavní chod:Rajská omáčka s houskovým knedlíkem
Moučník:Palačinky s jogurtem a boruvkami
Káva
tak hodně uspěchu kam chodíš na školu?
Chrisovka

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Michal Ondříšek

Vloženo: 25.3.2010 17:18:55.
ID: 7955.


Dobrý den potřeboval bych poradit s výběrem hlavního chodu, které budu muset vařit na závěrečne zkoušky. Hlavní chod by měl byt na téma gastronomie našich babiček takže předpokládám že by se tam mohlo objevit i jidlo co se vařilo před 70ti lety :) ,jde jen o to vybrat nějaky hl. chod, který by komise ocenila ,sehnal jsem si i knihu asi 60 let starou, ale stále mám problem s vyběrem, pokud mi někdo poradí děkuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 29.3.2010 7:05:41.
ID: 7979.To opravdu nejste schopni napsat slavnostní silvestrovské menu????
Tak třeba.
Grilovaný lilek pněný sýrem Feta, rajčatový tatar a bylinkové pesto
Drůbeží consomme s čočkovými nočky a zeleninou
Pečené filátko z candáta na zeleninovém couscousu se šafránovou omáčkou
Krůtí prsa pečena na grilu se steakem z vepřové panenky, restovaná zelenina, bramborový nákyp s houbami a masová šáva s tymiánem
Čokoládové suflé, kávová zmrzlina a omáčka z bílé čokolíády.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Sabina

Vloženo: 15.11.2010 13:06:33.
ID: 8489.


Ahoj všichni,chci Vás poprosit o pomoc,čekají mě závěrečky a nevím si moc rady s legendou,tedy spíše se sestavou menu,vybrala jsem si téma otevření motoshopu,a k této příležitosti bych chtěla dát jako hlavní chod svíčkovou na smetaně.....jako polévku bych dala hovězí vývar s nudlemi a masem,jako moučník palačinky s višněmi a skořicovou omáčkou, myslíte,že by to šlo?dík za radu!

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Tono

Vloženo: 17.11.2010 18:12:50.
ID: 8494.


Nešlo.
To opravdu nejste schopni nic sepsat???
O řádek výše máte docela slušné menu, tak ho trochu upravte a je to O K .
Prosím napište z které školy jste??
Kdo Vás tam učí a co??

Díky Tono

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: radmil

Vloženo: 6.2.2011 19:50:45.
ID: 8659.


dobrý den chtěla bych vás poprosit jestli by jste mi nepomohli sestavit svatební menu 50 - 90 let potřebovala bych to na závěrečné zkoušky to menu musí být předkrm, polévka, hl chod z ryby, hl chod, sýry a moučník a ke každému jídlu nějaký nápoj mnohokrát děkuji za odpověd.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Mara

Vloženo: 19.2.2011 10:43:25.
ID: 8714.


Dobrý den.
Žádám o radu k závěrečné zkoušce...Mé vylosované téma souvisí s EYOWF olympiádou, která se celý tento týden konala v Liberci a já musím sestavit menu pro 6 osob....U "mé" tabule ovšem bude pomyslně sedět šest osob z úplně jiných a gastronomicky odlišných zemí, proto nevím jakou kuchyni mám zvolit...
Očekávám, že mi poradíte neutrálnnost, bohužel si nedovedu představit, co bude pro Angličana, Turka, Němce, Švéda, Španěla a Čecha neutrální!

Předem děkuji za rady, vážím si každé pomoci.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Sabina

Vloženo: 20.2.2011 22:09:55.
ID: 8718.


Dobrý den, za 4 mesíce mě čekají závěrečné zkoušky. Vylosovala jsem si téma Svátky v kalendáři a vybrala jsem si Velikonoce, mám návrh na meničko ale nejsme si jista jestli se to hodí k sobě, aby hosté nebyli hnedka plný, tak bych vás chtela poprosit jestli by ste mi k tomu nenapsali vᚠnazor a případně co by jste změnili nebo tam vůbec nedávali. Budu moc ráda když me poradíte děkuju:)
MENU:
Předkrm: Plněné vejce bylinkovou fáší
Polévka: Slepičí vývar s hraškem, domácí nudle
Mezichod: Grilovaná zelenina s jogurtovým přelivem
Hl. chod: Jehněčí na česneku se špenátem, br. knedlík
Dezert: Jahodový dortík s čokoládou ( nebo Jidáše)

Ve škole nám říkají že po hl. chodu se mají dávat sýry jsou tam nutné???? Dekuji za odpovědi:)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 24.2.2011 7:15:55.
ID: 8734.


Velikonšní menu?? Trochu chudé, bez nápadu, bez jarní lehkosti, bez sezónnosti.

Předkrm.
Terinka z mladých kuřátek s rebarborovým chutney
Polávka:
Smetanová z mladého hrášku s máslovými krutonky
T.předkrm:
Spring rols s krevetami na jarní zelenině s citronovým dipem
Hlavní pokrm:
Jehněčí hřbet s bylinkovou krustou, podávaný s grilovanou zeleninou a tradiční kopřivovou nádivkou
Dezert:
Creme Brulle s kandovaným pomerančem

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu Itaslké


Od: Martina

Vloženo: 4.3.2011 16:55:59.
ID: 8784.


dobrý den mohla byste mi napsalt Itaslké slavnotstné menu i s nápojem...děkuji mám téma vzomínky na dovlolenou a já se rozhodla pro Itálii moc děkuji pro 4 osoby

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu Itaslké


Od:

Vloženo: 7.3.2011 7:08:54.
ID: 8797.


Martino, Ty jsi v té Itálii nebyla. Pokud byla tak to napíšeš tak zvaně levou zadní.


odpovědět

Nadpis:

Gastronomie napric casem


Od: Klára

Vloženo: 6.3.2011 13:38:49.
ID: 8794.


Dobrý den, potrebovala bych pomoct sestavit 6 chodove menu na tema Gastronomie napric casem. Budu vdecna za kazdou radu. (pokrm budu varit, tudiz neco realneho :) Dekuji...

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lukáš

Vloženo: 6.3.2011 17:28:41.
ID: 8796.


zdravím všechny. chtěl bych poradit s timhle menu...lehce poradit s napojema a pokud je neco spatne? predem díky

Marinovaná kachní prsa s medovým dresinkem a lístky trhaného salátu
Hovězí vývar s masem a nudlemi
Losos v kabátku z listového těsta s holandskou omáčkou
Vepřové žebírko na mikulovský způsob s bramborovou kaší a fazolkami
Gratinovaný kozí sýr se smetanovým pórkem, podávaný na rukole s křupavou bagetkou
Zmrzlinové pyré s malinovou omáčkou
s pozdravem Lukáš

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: MM

Vloženo: 8.3.2011 17:54:46.
ID: 8807.


čau čau, potřeboval bych poradit s menu, temá je dovadelní premiera a nejsem si vážně jistej s menu tak prosim poraďte .Cinzano bianco


Koktejl z krabích tyčinek s opečeným toustem


Pilsner Urquell 12°
Silný hovězí vývar s masem, zeleninou a játrovou rýží


Rulandské bílé - pozdní sběr 2008, suché
Vařený chřest s holandskou omáčkou


Müller Thurgau - pozdní sběr 2009, suché
Kuřecí prsíčka s jablky a šunkou, pasáčkovi brambory


Sauvignon – pozdní sběr 2008, polosladké
Gratinovaný kozí sýr, francouzské bílé pečivo


Bohemia sekt ( Demi sec)
Tiramisu


Mocca káva

co vy na to ? xD

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: likvid.2

Vloženo: 9.3.2011 10:37:29.
ID: 8809.


NEchci být moc kritický, ale už první náhled na mě působí poměrně lacině.. jako aperitiv se moc Cinzano bianco nehodí, spousta lidí ho tam neustále uvádí, ale jelikož má vysoký obsah zbytkového cukru - nehodí se..;)

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: MM

Vloženo: 10.3.2011 16:10:21.
ID: 8814.


jen buď kritický proto sem to sem dal bych věděl co zlepšit :)...

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Karel

Vloženo: 16.3.2011 7:02:24.
ID: 8842.


Jako předkrm umělé mase se nehodí, představuji si že to bude i s majonézou.
Polévka: zrovna není moc slavnostní, vložka játrová rýže je ohraná a je všude. Něco zajímavějšího, nebo úpelně jinou polévku.
Chřest s holandskou omáčkou je také obehraná písnička.
Kuřecí prsa s jablky a šunkou, není jasné jak to bude - plněné, na nudličky, pokryté, sokl atd.
Pasáčkovi brambory???
Gratinovaný sýr no snad i když bych raději variaci sýrů a studenou.
Tiramisu - proč?? Jelikož bude asi sezéna jahod tak jahody.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: ZuZule

Vloženo: 16.3.2011 16:10:13.
ID: 8843.


Můžete mi sestavit slavnostní menu ke sportovní tabuli-Hokej???Děkuju

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu-Svátky v kalendáři


Od: Sabča

Vloženo: 17.3.2011 12:18:20.
ID: 8849.


Dobrý den:) moc prosím o sestaveení menu!....Jsem na střední škole společného stravovaní v ostravě a potřebuji své učitele a mistry překvapit neodolatelným menu...jednalo by se o slavnost valentýna.....5chodové variace:) děkuji moc za odpovědi:) pěký den...

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu-Svåtky v kalendåøi


Od: pMbqyAxaA

Vloženo: 13.6.2011 8:55:35.
ID: 9140.


Ppl like you get all the brains. I just get to say thanks for he ansewr.

odpovědět

Nadpis:

Promoční menu


Od: Tereza

Vloženo: 17.3.2011 17:36:31.
ID: 8850.


Dobrý den, chtěly bychom poprosit zda li by nám někdo neporadil se setavením slavnostního menu na téma : PROMOCE , které budeme vykonávat k praktické maturitní zkoušce. Jestli prosím má někdo návrh nebo už svoje meníčko, tak by jsme byly rády za inspiraci. Děkujeme a těšíme se

odpovědět

    Nadpis:

Re: Promoèní menu


Od: KjerMhvJX

Vloženo: 13.6.2011 3:13:20.
ID: 9085.


There’s a sceret about your post. ICTYBTIHTKY

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kikuš

Vloženo: 20.3.2011 12:07:27.
ID: 8858.


Dobrý den,za 2 měsíce mě čekají závěrečné zkoušky a potřebovala bych pomoct sestavit meny na téme: můj rodný kraj v regionu :(Kutná Hora) děkuju za radu

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: pepa

Vloženo: 20.3.2011 13:13:17.
ID: 8860.


dobry den muzu poprosit o radu slavnostni menu na tema Vanoce? dekuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Karel

Vloženo: 21.3.2011 13:35:02.
ID: 8863.


Pomohu komu koliv, když uvidím snahu z jeho strany.
Napište sem návrh Vašeho příslušného menu
a podepište se.
Potom jsem ochoten Vám všem poradit.
Hezký den Karel

odpovědět

    Nadpis:

Slavnostní menu


Od: Pája

Vloženo: 27.3.2011 16:52:11.
ID: 8889.


Dobrý den prosím vás pomohl by mi někdo se slavnostním menu??vybrala jsem si slezské slavnosti a vůbec nevím o co jde a zvl᚝ jaké pokrmy dát....děkuji vám moc

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Gábinka

Vloženo: 27.3.2011 11:03:56.
ID: 8882.


Zdravim, potřebovala bych pomoct s vytvořením slavnostního menu na temá Gastronomie napříč časem - Babiččina kuchyně. Vůbec si stím nevim rady. Musím vyvtvořit k zavěrečné zkoušce Obdornou práci a vůbec nevím jak. Hlavně se to musí skladat z menu a dalších věcí. Moc bych prosila o radu. Děkuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pajuška

Vloženo: 27.3.2011 16:21:40.
ID: 8888.


Dobrý den.Prosím vás pomohl by mi někdo z vás sestavit slavnostní menu??vybrala jsem si slezské slavnosti a vůbec netuším co s tím ...:( děkuji moooc

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Děvčata H4

Vloženo: 28.3.2011 15:27:22.
ID: 8891.


Tady jsme sestavili naše menu na ty "PROMOCE" které máme jako téma u maturitní zkoušky :
ŠUNKOVÁ ROLKA S KŘENOVOU PĚNOU

HOVĚZÍ VÝVAR SE ZELENINOU A DOMÁCÍMI NUDLEMI

LOSOS S MANDLOVÝM MÁSLEM ¨

MEDAJLONKY Z VEPŘOVÉ PANENKY V PIKANTNÍ SMETANOVÉ OMÁČCE, OPÍKANÉ BRAMBORY, RݎE

MOZARELLOVÉ JEDNOHUBKY

HRUŠKY NA VÍNĚ S VANILKOVOU ZMRZLINOU A ČOKOLÁDOU

ESSPRESO

Tak nám dyžtak prosím poraďte jestli máme ty názvy nějak přejmenovat nebo co by ste na nám vytknuli ??? děkujeme za odpověď :-)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Karel

Vloženo: 30.3.2011 10:23:23.
ID: 8904.


To opravdu na těch školách nic jiného než šunkovou rolku, hovězí vývar maso nudle, atd neučí.

Něco jiného.

Terinka z králíka a kachních prsíček
servírovaná s rebarborovým chutney,
malým salátkem a dresinkem z mladé pažitky

Polévka z pečených paprik s máslovými krutonky

Filátko z mořského vlka na soklu ze zeleninového coucousu s citronovou pěnou


Panenka ze mladého selátka pečená v krustě z tyrolského špeku a kapusty servírovaná s brambovým nákypem se sušenými rajčaty, chřestovým ragú s čerstvou majoránkou

Pralinkové knedlíčky podávané na tartaru z jahod s barevným pepře a zmrzlinou

Napište zda to prošlo a jak Vám to vyhovuje

Hezký den Karel

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: markéta

Vloženo: 28.3.2011 18:07:40.
ID: 8892.


Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně slavnostního menu pro 6 osob, které potřebuji k závěrečným zkouškám. Mým tématem je: Můj rodný kraj (region), jako podtéma jsem si vybrala: 150. výročí hukvaldsého hradu. Původně jsem měla v plánu Moravského vrabce, který byl mým vyučujícím zavržen, což mě úplně zarazilo a te si nevím rady.Zatím mě napadlo jen tohle:

Cinzano Bianco
Sýrová variace
Radegast 12
Hovězí vývar s masem a celestýnskými nudlemi
Veltinské bílé
Pstruh na kmíně, zámecké brambory
Veltinské bílé
Vepřový špíz, americké brambory, zeleninový salát
Bohemia sekt
Zmrzlinový pohár s ovocem a šlehačkou
Presso
Metaxa 5*

Budu opravdu ráda za jakoukoliv pomoc, kdyby to bylo celé špatně, ocenila bych nějaký názorný příklad. Předem děkuji za odpověd.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: pcmonika

Vloženo: 28.3.2011 18:47:25.
ID: 8895.


Mohu vás poprosut o slavnostní menu s tématem říční toky Příbramska,děkuji mnohokrát moc mi to pomůže

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Karel

Vloženo: 30.3.2011 10:31:56.
ID: 8905.


Už se na to nemohu koukat.
Zase to samé.
150. výročí hukvaldsého hradu.

Co se asi jedlo za starých časů na hradech.
Převážně zvěřina. Tak bych se pustil do zvěřinového meny.

Borovička

Zvěřinová pěna s kytičkou salátů a cibulovovišňovou marmeládou

Houbový vývar se zeleninou a houbovými taštičkami

Balotýna ze zajíce s ořechy podávaná s pečenou zeleninou a omáčkou z červeného vína

Jelení maso s jemnou smetanovou omáčkou z kořenové zeleniny a nadýchaným perníkovým knedlíkem

Smažená jablka ve vinném těstíčku
a omáčka z lesních plodů a šampaňského

Může být???

Hezký den Karelodpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: radmil

Vloženo: 31.3.2011 17:33:32.
ID: 8915.


Pstruh zapečený s lososovou šunkou a opečenými bramborami
potřebuju na tento pokrm vymyslet charakteristiku mnohokrát děkuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pajuška

Vloženo: 1.4.2011 21:35:26.
ID: 8919.


Dobrý den.Prosím vás pomohl by mi někdo z vás sestavit slavnostní menu??vybrala jsem si slezské slavnosti a vůbec netuším co s tím ...:( a jaké doplňky dát na tabuli :( moc vás prosím o pomoc v červnu dělám závěrečné zkoušky a proto se už teď chci do toho pustit a tomu rozumím ...děkuji vám


odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Barča

Vloženo: 11.4.2011 14:37:18.
ID: 8941.


Dobrý den, prosím vás o radu. Mám za úkol k maturitní zkoušce připravit slavnostní menu pro 4 osoby ku příležitosti Dnu učitelů. Potřebovala bych poradit s hlavním chodem a chodem na dosycený, musí být dodělaný před hostem. Děkuju moc za radu, Bára.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: renata

Vloženo: 11.4.2011 18:47:42.
ID: 8943.


dobry den,k závěrečným zkouškám mám téma:druhý svátek vánoční .Poradte mi prosím jaké pokrmy bych mela zvolit?Jako hlavní chod jsem si zvolila klasickou pečenou kachnu ale mam dojem že s tím asi u zkoušek neobstojím.Diky za radu

odpovědět

Nadpis:

Velikonoční menu


Od: Terka

Vloženo: 12.4.2011 15:49:15.
ID: 8945.


Mám sestavené velikonoční menu a chtěla bych Vás poprosit o zhodnocení a nějaké rady, čím bych ho mohla obohatit. Děkuji!

Aperitiv:
Kord bitter aperitiv

Studený předkrm:
Plněná vejce se sýrovou pěnou na hlávkovém salátu
Veltlínské zelené, Mikulovice, ročník 2008

Polévka:
Polévka z jarní zeleniny s profiterolkami plněnými bylinkovou fáší

Hl. chod
Pikantní pečené jehněčí na mandlích a smetaně, variace bramborových a karlovarských knedlíků
Svatovavřinecké růžové, Mikulovice, ročník 2007

Dezert:
Beránek s čokoládovou polevou
Bohemia sekt, demi-sec

Zmrzlina s horkým ovocem

Metaxa

Moka kávaodpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: steve92

Vloženo: 14.4.2011 9:19:52.
ID: 8957.


potreboval bych prosim pomoc sestavit slavnostni menu na tema: Novy rok
dik

odpovědět

Nadpis:

Re: Silvestrovské menu


Od: Jirka

Vloženo: 17.4.2011 19:07:36.
ID: 8966.


Zdravím :) mohli by ste mi poradit jaký menu se hodí příležitosti silvestra ?? Děkuji moc

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Aduška17

Vloženo: 21.4.2011 0:47:14.
ID: 8978.


potrebuju poradit jak mam sestavit narozeninove menu,musim to predlozit k zavereckam.prosim

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: scudl007

Vloženo: 27.4.2011 19:25:15.
ID: 8993.


Ahojky lidi,
tak za prvé se mi vůbec nelíbí jak každýho odsuzujete jak je blbej atd a že učitelé za to nemůžou, ale někdy opravdu mohou! (neříkám, ale že všichni) mě se např. stalo že učitelka nám zadala referát ,,postup při sestavování meny + konkrétní příklad´´, ale jak má to někdo udělat když za celý rok jsme měli asi 5 hodin, protože učitelka nebyla ve škole nebo jsme například šli na akci školy!! A to po nás chce jenom referát, ale nadruhou stranu máte pravdu taky nesnáším když lidi napíšou jen téma a co mají udělat a pak jen sedí a čekají až to za něj lidi udělají. Jsem ve druhým ročníku obor cestovní ruch se zaměřením na hotelnictví.
Za druhé jsem se chtěla zeptat co tam mám dát teda za konkrétní příklad mohli byste se dohodnout co je teda nejlepší, někdo něco napíše druhej to pomluví a třetí pomluví toho druhýho. :D
co např:Sýrová pěna na zeleném listu
Jemná květáková polévka
Drůbeží játra na červeném víně s mandlovými lupínky
Marinovaná krkovice v pivě a medu
Moučník s vanilkovým krémem a jahodami
Káva
Budu ráda za připomínky, nápady :D a byla bych ráda kdybyste poradili jaké nápoje.
Předem děkuji
krásný zbytek dne přeje Barča

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: .xP.

Vloženo: 29.4.2011 19:21:31.
ID: 8997.


Ahoj potřeboval bych pomoc se saetavení slavnostního menu k banketu na téma Dražba diamantů v Paříži. Mělo by jse jednat o typické francouské menu s víny atd. Už mě to trápí při představě že menu má být ve francouštině i když se vůbec francouzský neučím . ALe přeložt to nebude takový problém protože znám holku a její mamka učí francouštinu na základce. vetší problém bude výslovnost. :( Tabule se bude muset obhajovat.
Tuhle práci máme jako zavěrečnou 2. ročníku. (tvz. příprava na maturitu).
Předem děkuji za odpověď

odpovědět

       Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Holcmik :D

Vloženo: 13.5.2011 8:28:45.
ID: 9009.


Ale na co chceš sestavit to slavnostní menu?
na jakou počest.
Vánoční, svatební, velikonoční...

odpovědět

          Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Misha

Vloženo: 26.8.2011 16:36:13.
ID: 9331.


silvestrovské :D

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Veruszkaa :(

Vloženo: 22.5.2011 11:59:44.
ID: 9022.


Dobrý den,
chtěla bych poradit se sestavením menu na téma gastronomie napříč časem nebo menu z 50.- 60 let..Moc děkuji za každou radu...děkuju strašně moc :(

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Ifča

Vloženo: 26.9.2011 16:19:35.
ID: 9365.


Prosím nedokázal by mi někdo sestavit meníčko ku příležitosti dni dětí?

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Terdík

Vloženo: 12.10.2011 16:24:00.
ID: 9396.


Hezký den přeji, omlouvám se za otázku nesouvisející k tématu. Ve škole jsem si vylosovala téma na slavnostní tabuli PROMOCE a byla bych ráda za nějaký nápad, jak s výzdobou. Menu jsem si nějak sestavila, ale s provedením tabule si nevím rady.... :/ Předem děkuju za vaše °kladné° odpovědi. Terka

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: KOKO

Vloženo: 1.11.2011 20:15:38.
ID: 9422.


vinobrani rocnikova pra ce stolniceni PROSIM MUZETE MI SESTAVIT MENU PROSIM

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Bubinka

Vloženo: 4.11.2011 23:42:49.
ID: 9424.


Ahojky potřebovala bych pomoc při sestavování slavnostního menu..jedná se o narození dítěte nebo křtiny vůbec si nevím rady...díky

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: luděk Ondračka

Vloženo: 9.11.2011 0:22:15.
ID: 9437.


Neznám restauraci. která umí takto detailně sestavovat menu.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: MENU

Vloženo: 23.11.2011 18:44:24.
ID: 9460.


Dobrý den, měla jsem za ukol sestavit Slavnostni menu na tema Zveřinove hody. Mohli by jste mi poradit co mam spatne a co by jste na mem miste zmenili. Predem děkuji.

Martini Rosato vermut

Zvěžinová paštika s brusinkovou omáčkou

Plzeňský Prozroj 12

Žampiónový krém


Merlot, pozdní sběr, Ragu z lesních hub, toust
2007, Velké Bílove


Dančí medailonky na grilu s pepřovou omáčkou,
pečný rozmarýnový brambor


Rulandské modré, barrique, pozdní sběr, 2007
Velké Bílovce

Paleta sýrůBohemia sekt dem sec

Pasírovaná hruška s omáčkou z lesního ovoce a
zakysanou smetanou


Espresso lavazza, arabica


Borovička carat premiumodpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: MENU

Vloženo: 23.11.2011 18:45:22.
ID: 9461.


Dobrý den, měla jsem za ukol sestavit Slavnostni menu na tema Zveřinove hody. Mohli by jste mi poradit co mam spatne a co by jste na mem miste zmenili. Predem děkuji.

Martini Rosato vermut

Zvěžinová paštika s brusinkovou omáčkou

Plzeňský Prozroj 12

Žampiónový krém


Merlot, pozdní sběr, Ragu z lesních hub, toust
2007, Velké Bílove


Dančí medailonky na grilu s pepřovou omáčkou,
pečný rozmarýnový brambor


Rulandské modré, barrique, pozdní sběr, 2007
Velké Bílovce

Paleta sýrůBohemia sekt dem sec

Pasírovaná hruška s omáčkou z lesního ovoce a
zakysanou smetanou


Espresso lavazza, arabica


Borovička carat premiumodpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: marika298

Vloženo: 30.11.2011 9:09:59.
ID: 9469.


Jsem jen obyčejná kuchařka a cukrářka/praxe přes 30let/ ,ale tohle menu se mi moc líbí.
HODNĚ ŮSPĚCHŮ V PRÁCI:-)
Procházková

P.S:Jen možná ta polévka -jsou to zase houby-a je to všechno hutné asi bych volila vývar?.....

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Bětka

Vloženo: 28.11.2011 15:22:30.
ID: 9467.


Nepomohli byste mi prosím sestavit menu na oslavu narození dítěte??

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Monika

Vloženo: 10.1.2012 16:47:44.
ID: 9526.


Též by mne to zajimalo, slavnosti menu na tema křtiny.. potřebovala bych vypsat jídla, založení zvládam, máme to mít jen na papíře.

odpovědět

Nadpis:

Re: Vanocní menu


Od: tomiiiiiik

Vloženo: 30.11.2011 19:33:09.
ID: 9470.


dobry den ctel bych prosim sestavit vanocni menu jestli bi to slo do zitrka prosim predem dekuji

odpovědět

Nadpis:

Moderní Gastronomie


Od: Pepčoun

Vloženo: 12.1.2012 18:57:12.
ID: 9529.


Zdravím, mám takový problémek, ve škole jsem dostal jako ročníkovou práci "Moderní Gastronomii", jenže já si pod tím nic nedokážu představit, co bych mohl jako moderní dát? Nemohl by mi prosím někdo napsat jaká hostina, nebo jaká příležitost by se dala považovat jako moderní? Abych podle toho potom mohl sestavit tabuli a menu, díky moc :)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: jana

Vloženo: 15.1.2012 18:57:23.
ID: 9532.


Zdravim. Minulý týden jsme měli připravit slavnostní hostinu pro oblíbeného spisovatele se vším co k tomu patří.Vybrala jsem si Karla Čapka a menu bylo následující:Hruškovice Jelínek

Voda Staročeská kulajda s křepelčím
vajíčkem


Modrý Portugal, ročník 2008, Pečená husí játra protkaná
Mikulov mandlemi, pohoupaná
v armagnacu, podávaná s toasty


Frankovka, ročník 2006, Medailonky ze srnčího hřbetu
Mikulov na šípkové omáčce, pomdische


Bohemia Sekt demi sec, Jablkový závin s vlašskými
ročník 2007 ořechy, rozinkami, podávaný
se šlehačkou a vanilkovým
krémem


Mocca káva
Karlovarská BecherovkaDíky tomuhle menu jsem dostala 4. Učitelka na stolničení mi to schválila, ale mistrová, která projekt známkovala ne. Nebyla schopna říct, co je konkrétně špatně, tak doufám, že se to dozvím tady, abych se mohla zlepšit :-) Dik moc


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: hastronom

Vloženo: 16.1.2012 14:27:33.
ID: 9535.


Dobrý den Jano,

nehodnotím celkovou nápaditost menu, ale v předložené sestavě jsou dle mého názoru ke zlepšení tyto body:

- aperitiv by se určitě mohl zvolit vhodnější, a to takový, který bude vyhovovat pánům i dámám. Ne každý si s radostí před jídlem vypije lihovinu 'straight on'.

- k (po) polévce je v menu pro dospělé možno podávat pivo. Voda se v žádném případě za samostatný nápoj k pokrmu nepovažuje.

- co to znamená 'pohoupaná' játra? Že by snad snaha o "zpravopisnění" odborného slangového výrazu 'švenknutá', tedy 'na pánvi prohozená' (z něm. schwenken = houpat)? V každém případě ale z takovéto charakteristiky pokrmu host moudrý nebude.

- jako teplý předkrm jsou servírována pečená husí játra, jako hlavní chod pečené (grilované) srnčí medailonky = totožná technologická úprava masa

- jako nápoj k teplému předkrmu i k hlavnímu chodu je podáváno typově velmi podobné a oblastí původu totožné červené víno

- výraz 'pomdiše' na menu rozhodně nepatří. Správně se píše 'pommes a la duchesse', česky pak 'brambory podle kněžny' neboli 'pečené bramborové pusinky' - to aby host měl jasno v tom, co dostane k jídlu.

- také digestif by se určitě mohl zvolit nápaditější, a to tím spíš, že Becherovka je v Česku přece jen považována spíše za aperitiv


S přáním příjemného dne,

Martin

odpovědět

Nadpis:

Re: Otvorenie Ranča


Od: ilcea

Vloženo: 15.1.2012 22:30:00.
ID: 9533.


Zdravím všetkých, mohol by mi niekto poradi menu na otvorenie Ranča pre 10 osôb. Niečo so slovenskej kuchyne.

odpovědět

Nadpis:

Slavnostní menu-SLOVENSKO


Od: Andyna

Vloženo: 21.1.2012 16:05:38.
ID: 9542.


Dobrý den chtela bych poprosit o složení slavnostního (6 chodu) meníčka ale Slovenské kuchyně a dyžtak náké jednoduché hlavní jídlo + technologický postup nebo mezichod (rybu) + technologický postup dekuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: jirinka

Vloženo: 29.1.2012 18:23:38.
ID: 9551.


mohla bych poprosit o radu na slavnostni menu téma: šumava

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Andrejka

Vloženo: 31.1.2012 14:57:43.
ID: 9553.


Potřebovala bych slavností menu na téma řecká kuchyně.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Radim

Vloženo: 31.1.2012 19:04:06.
ID: 9555.


Dobrý den, vylosoval jsem si tema vinobrani mohli byste mi jen poradit jakym smerem bych se mel ubirat? nevim jestli pect husi, nebo mam volit jidla kde sem pouzil behem TU. predem dekuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 4.2.2012 21:17:57.
ID: 9566.


Dobrý den,vylosovala jsem si téma ples v opeře.Nepomohli by jste mi sestavit menu???

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Simonela

Vloženo: 9.2.2012 12:44:59.
ID: 9572.


Dobrý den mohla bych poprosit o napsaní slavnostního menu na pivní slavnosti..?

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Any

Vloženo: 13.2.2012 17:30:52.
ID: 9581.


Dobrý den, potřebovala bych radu k sestavení slavnostního menu k myslivecké přííležitosti.
Předem díky za odpověď :)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: JO JO

Vloženo: 15.2.2012 9:26:03.
ID: 9584.


nic jednoduššího není.
i n těchto stránká se jich už napsalo.
Jen nesmíte být líní to najít!!!!!!!

A pokud o něco žádáte tak to laskavě napište pořádně - například: kolika chodové menu to má být, pro kolik osob, popřípadě kde v jakých prostorách, vybavení kuchyně atd.
Pokud se sestavuje menu tak se musí přihlédnou i k těmto věcem, aby bylo možné potom tuto akci zrealizovat.


Hezký den JoJo

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Danuška

Vloženo: 27.2.2012 19:59:40.
ID: 9619.


Dobrý den,prosím vás potřebovala bych nutně nějaké jednoduché hlavní jídlo,na záverečné zkoušky české speciality-RYBY..děkuji strašně moc!Dana M.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: lucie

Vloženo: 28.2.2012 16:51:33.
ID: 9622.


Ahojky nepomohli byste mi pomoct vytvořit slavnostní menu na téma můj soused cizinec ?děkuji moc

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lucinka

Vloženo: 28.2.2012 16:56:36.
ID: 9623.


Ahojky chtěla bych vás požádat jestli byste mi nemohli pomoct o vytvoření slavnostního menu,pro 6 osob,na téma Můj soused cizinec?Děkuju moc

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Cakrmenka

Vloženo: 28.2.2012 20:45:48.
ID: 9624.


Zdravím,
moje téma k závěrečným zkouškám je ,,MŮJ KAMARÁD NEJÍ MASO" prosím vás tedy o nějaké inspirativní pokrmy z vegetariánské kuchyně. Děkuji předem. Prosím na email.

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: dab

Vloženo: 3.3.2012 18:20:44.
ID: 9634.


Dobrý den. Máme k maturitě banket pro 6 lidí na téma pražské jaro. Chtěl bych se s vámi poradit ohledně našeho menu. Jedná se o šestichodové - 6 chod je káva. Nᚠnávrh je takovýto

SP: Rajče pleněné šunkovou pěnou X Uzený vepřový jazyk s křenovou omáčkou X Kornoutek z Pražské šunky s křen. přelivem X Sýrovo šunková roláda s opečeným toastem a bylinkovým máslem X Tataráček z lososa.

POL: Hovezí vývar s domácími nudličkami

TP: Grilovaný kousek pstruha a štiky, Jarní chřest v slaninovém kabátku, Pečené kapustičky s mletými kuličkami polité omáčkou(nějakou).

HL.CH: Vepřová špikovaná panenka karotkou a porkem, podávaná s omáčkou z lišek nebo s omáčkou Demi Gal.

DEZ. Tradiční české lívanečky s horkým ovocem X Jablko v županu s višňovou omáčkou X Flambovaná hruška s perníkovou omáčkou X Palačinky s vanilkovým krémem.


odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu (PRAŽSKÉ JARO)


Od: kroupadan

Vloženo: 2.3.2012 16:05:08.
ID: 9629.


Dobrý den. Máme k maturitě banket pro 6 lidí na téma pražské jaro. Chtěl bych se s vámi poradit ohledně našeho menu. Jedná se o šestichodové - 6 chod je káva. Nᚠnávrh je takovýto

SP: Rajče pleněné šunkovou pěnou X Uzený vepřový jazyk s křenovou omáčkou X Kornoutek z Pražské šunky s křen. přelivem X Sýrovo šunková roláda s opečeným toastem a bylinkovým máslem X Tataráček z lososa.

POL: Hovezí vývar s domácími nudličkami

TP: Grilovaný kousek pstruha a štiky, Jarní chřest v slaninovém kabátku, Pečené kapustičky s mletými kuličkami polité omáčkou(nějakou).

HL.CH: Vepřová špikovaná panenka karotkou a porkem, podávaná s omáčkou z lišek nebo s omáčkou Demi Gal.

DEZ. Tradiční české lívanečky s horkým ovocem X Jablko v županu s višňovou omáčkou X Flambovaná hruška s perníkovou omáčkou X Palačinky s vanilkovým krémem.

Jsou to takové mé předběžné návrhy, podívejte se na to a kdyžtak mi napište co si myslíte.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: bublinnka

Vloženo: 3.3.2012 16:51:58.
ID: 9632.Chtela bych poprosit vsechny kdo by mi mohl pomoct se slavnostnim menu. Jednalo by se o slavnosti menu na téma svatba. Děkuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Daniel Kr

Vloženo: 3.3.2012 18:20:11.
ID: 9633.


Dobrý den. Máme k maturitě banket pro 6 lidí na téma pražské jaro. Chtěl bych se s vámi poradit ohledně našeho menu. Jedná se o šestichodové - 6 chod je káva. Nᚠnávrh je takovýto

SP: Rajče pleněné šunkovou pěnou X Uzený vepřový jazyk s křenovou omáčkou X Kornoutek z Pražské šunky s křen. přelivem X Sýrovo šunková roláda s opečeným toastem a bylinkovým máslem X Tataráček z lososa.

POL: Hovezí vývar s domácími nudličkami

TP: Grilovaný kousek pstruha a štiky, Jarní chřest v slaninovém kabátku, Pečené kapustičky s mletými kuličkami polité omáčkou(nějakou).

HL.CH: Vepřová špikovaná panenka karotkou a porkem, podávaná s omáčkou z lišek nebo s omáčkou Demi Gal.

DEZ. Tradiční české lívanečky s horkým ovocem X Jablko v županu s višňovou omáčkou X Flambovaná hruška s perníkovou omáčkou X Palačinky s vanilkovým krémem.


odpovědět

Nadpis:

Re: Vánoční Slavnostní menu


Od: tomass330

Vloženo: 4.3.2012 14:47:53.
ID: 9635.


Všem bych chtěl předem poděkovat co budou tak hodní a odpoví mi... studuji 3 rokem Hotelovou školu v Plzni, ani jsem se moc nerozkoukal a jsou tu závěrečné zkoušky.Vylosované téma mam sezonní pokrmy v ČR.Vybral jsem si sezonu Zima a podtéma Vánoce, jestli by mi někdo pomohl poskládat meníčko...čim víc tim lépe ještě jednou děkuji...

ps.Každá informace k tématu mi pomůže

Tom:)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Vánoční Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 4.3.2012 16:50:32.
ID: 9640.


proč jsi si to vybral když o tom nic nevíš???

odpovědět

       Nadpis:

Re: Vánoční Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 5.3.2012 13:27:19.
ID: 9644.


to se losuje ty chytrej...

odpovědět

       Nadpis:

Re: Vánoční Slavnostní menu


Od: tomass330

Vloženo: 5.3.2012 14:00:05.
ID: 9645.


Kdyby jsi radši poradil................................

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Ppopo

Vloženo: 6.3.2012 22:53:26.
ID: 9654.


mohli by jste mi pomoci sestavit slavnostní 6chodové menu, na téma VALENTÝN ? :) předem děkuji, jsem z toho zoufala :D a záverečky se blíží :D

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lůů

Vloženo: 7.3.2012 13:40:15.
ID: 9656.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký bych mohla dát teplý předkrm k dětskému meny !! Prosím o radu :)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: michael

Vloženo: 8.3.2012 18:40:26.
ID: 9661.


Dobrý podvečer,
chtěl bych se s Vámi podělit o slavnostní menu, které sestavuji ke své maturitní práci. Jako téma jsem si zvolil tradiční regionální kuchyně v moderním pojetí - Valašsko
Myslel jsem si, že to bude lehký úkol, jelikož má rodina z této oblasti pochází, ale mýlil jsem se. Přesto doufám, že mi nějaký seriozní odborník dovede slušným způsobem odpovědět a už kladně nebo záporně. Děkuji ...
Kachní paštika s brusinkovou omáčkou
Hovězí vývar s pohankovými knedlíčky s hráškem
Spařený chřest s kozím sýrem a limetkou
Pečený jehněčí hřbet se špenátem a bramborovými noky
Variace krajových sýru s pohankovým pečivem
Tažený jablečný závin s vanilkovým přelivem


odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Soňa

Vloženo: 20.3.2012 20:32:28.
ID: 9699.


ahoj :-) ,nejsem žádný odborník,teď dělám taky závěrečnou zkoušku v tomto oboru ale myslím že v menu by se neměly opakovat jak suroviny tak způsoby úpravy,což znamená že bys tam neměl mít pohankové knedlíčky i pohankové pečivo u sýrů(buď jedno nebo druhé),stejně tak když už jsou v menu sýry neměl by být u chřestu kozí sýr.... :-)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 13.3.2012 15:21:38.
ID: 9671.


Dobrý den,mohla bych poprosit o radu? Vylosovala jsem si téma: Můj kamarád je cizinec. Přemýšlím,kterou zemi si vybrat. Itálie je bohužel už zabraná.Jinak bych neváhala. Poradíte mi prosím,jakou zemi si vybrat? Popřípadě,poradili by jste mi s menu? Má to být pro 4 osoby a to 6-ti chodové menu. Nechci po Vás celé menu(ikdyž bych se nezlobila),ale klidně jen nějaké nápady. Předem děkuju za pomoc.

odpovědět

Nadpis:

firemni akce


Od: katarina

Vloženo: 14.3.2012 10:53:25.
ID: 9678.


je to pekne ze se tady kazdy zameruje na slavnostni menu ale co takhle sestavit firemni akci umi to nekdo zvas dekuji za odpoved jestli jo

odpovědět

Nadpis:

Slavnostní menu


Od: Adell

Vloženo: 15.3.2012 17:50:50.
ID: 9684.


Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o pomoc při sestavení menu. Jedna se o slavnostní menu na téma: Seznamovací večeře s novým sousedem z Ruska. Tuto práci mám odevzdat do 27.4.2012 a už jsem opravdu zoufalá,protože zatím nemám vůbec žádnou inspiraci či nápad. Předem moc děkuji za odpověď

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 20.3.2012 20:15:46.
ID: 9698.


ahojky,musím sestavit slavnostní scénář na téma zahájení lovecké sezóny,zde je menu které je z mé hlavy ale bohužel školu dělám dálkově tak nejsem zas až tak znalá a hlavně tím menu jistá,prosím o kontrolu,určitě tam nějaké chyby budou ,předem děkuji za odpověď :-)
Bohemia Sekt Charonnay brut

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: kamila

Vloženo: 20.3.2012 20:36:26.
ID: 9700.


dobrý den chtěla bych poradit nějaké slavnostné meníčko na téma rodinná oslava a vybrala jsem si oslava narozenin děkuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: kamila

Vloženo: 21.3.2012 18:36:20.
ID: 9701.


dobrý den chtěla bych poprosit o slavnostní menu na téma velikonoce děkuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Trash

Vloženo: 22.3.2012 22:48:05.
ID: 9707.


re Kamila. dlas zaverecne zkousky a nedokazes si sestavit sama meničko? holka, nikdo za tebe nic delat nebude ;)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: luffinka

Vloženo: 26.3.2012 16:47:47.
ID: 9720.
Madarské menu.. ale je to takhle správně?
Děkuji za odpověd..
Martini sparkling dolce
Rajčata plněná tuňákem, opečený chléb
Hárslevelu 2006-Badacsony
Halászlé
Palačinky plněné mletým masem
Égri bikavér 2008-Pécs
Madarská vepřová panenka, štouchané brambory
Torley
Mozarella s olivami
madarské řezy
černá káva
Herb ligueur

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: linda

Vloženo: 18.4.2013 17:44:17.
ID: 10261.


Martinni by mělo být spíše extra dry

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Andy

Vloženo: 28.3.2012 12:15:26.
ID: 9725.


chtěl jsem se zeptat jestli můžu použit tohle 5 Chodove menu co jsem si sestavil k Zahájení sezony hotelu nebo mé poradíte něco jiného
Studený předkrm – bulgurový salát s rozinkami a pistáciemi
Polévka – Řeřichová polévka
Teplí předkrm vajíčková omeleta s lososem
Hlaví chod –pomalu pečené jehněčí s omáčkou aioli
Příloha – fazole s pečenými rajčaty
Dezert – Pekanový koláč s čokoládou
A ještě piti musím k tomu poskládat dá někdo radu moc děkuji za odpověď

odpovědět

Nadpis:

Tradiční sezonní pokrmy české kuchyně


Od:

Vloženo: 29.3.2012 20:00:53.
ID: 9729.


můžu se zeptat? já dostal téma tradiční sezonní pokrmy české kuchyně... nechce se mi dělat svatomartínská husa a ostatní tradiíční příležitosti- výlov ryb,zabíjačka,zvěřina i ryby jsou již obsazený...poraďte prosím

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 3.4.2012 20:33:29.
ID: 9743.


prosím o radu mám před závěrečkama a vylosoval jsem si téma Rodinná oslova přesně nevím co si vybrat za téma s té rodiné oslavy můžete někdo poradit popřípadě pár typů menu s ohledem na gastronomii plus nápoje děkuju za každou radu

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: adelaide

Vloženo: 7.4.2012 15:09:35.
ID: 9751.


Dobrý den,prosím o radu.Píši závěrečnou seminární práci na téma Můj kamarád nejí maso.A vybrala jsem si vegetariánskou svatbu.Sestavuji už třetí menu a jsem v koncích.Kdyby se tady našel nějaký hodný člověk a pomohl mi.Předem děkuji.Adela

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: adelaide

Vloženo: 7.4.2012 15:14:46.
ID: 9752.


Dobrý den,prosím o radu.Píši závěrečnou seminární práci na téma Můj kamarád nejí maso.A vybrala jsem si vegetariánskou svatbu.Sestavuji už třetí menu a jsem v koncích.Kdyby se tady našel nějaký hodný člověk a pomohl mi.Předem děkuji.Adela

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu vegetariánské


Od: adelaide

Vloženo: 7.4.2012 15:27:26.
ID: 9753.


Dobrý den,prosím o radu.Píši závěrečnou seminární práci na téma Můj kamarád nejí maso.A vybrala jsem si vegetariánskou svatbu.Sestavuji už třetí menu a jsem v koncích.Kdyby se tady našel nějaký hodný člověk a pomohl mi.Předem děkuji.Adela

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu-Pražské jaro,hudební festival


Od: Anetka

Vloženo: 9.4.2012 19:39:13.
ID: 9759.


Dobrý den, poradíte mi někdo slavnostní menu-Pražské jaro ,hudební festival ? Jsem v koncích a vůbec nevím kde mam začít ? Budu vděčná za jakou koliv pomoct ? Děkuji :)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Pavel

Vloženo: 10.4.2012 16:14:19.
ID: 9760.


Zdravím všechny,nepomohli by jste mi se slavnostním menu na téma můj kamarád je cizinec,mělo by jít o cizou kuchyni předem moc krát děkuji !

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 12.4.2012 7:32:04.
ID: 9768.


Proč by mělo jít o cizí kuchyni.
Když je kamarád cizinec tak mu nabídnu naši českou kuchyni. Ovšem v moderní úpravě.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Linda

Vloženo: 13.4.2012 17:50:04.
ID: 9778.


Ahojky všem potřebovala bych pomoct sestavit narozeninové menu pro 18 letou dívku,hlavně lehké a né složité na přípravu.musí byt 6 chodové.děkuji předem za pomoc

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Naty

Vloženo: 13.4.2012 18:38:17.
ID: 9782.


Neni tu někdo kdo by mi pomohl se sestavením scénaře k banketů??

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: miska

Vloženo: 14.4.2012 20:23:28.
ID: 9785.


ahoj. mohli by jste mi poradit jaké pití se hodí ke caprese? dělá závěrečné zkoušky a tohle je malý oříšek. předem moc děkuji :)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: jan

Vloženo: 16.4.2012 22:36:36.
ID: 9789.


ahoj k závěrečkám mám udělat menu a ke dni matek ale nevím co se tam hodí poraď te mi prosím ...dík honza

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Simča

Vloženo: 17.4.2012 14:15:01.
ID: 9790.


Nemohla by jste mi prosim sestavit jak ma vypadat prezetance vina na rulandske modre co presne se rika u someliera a jeste prosim o nakres jednoho mista na toto menicko 1)Sýrová roláda , minerální voda 2) Karlovarský Gulᚠ, máslové noky, Červené víno 3) Tvarohové šátečky , Vinea

Děkuji moc


odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Kajka

Vloženo: 24.4.2012 17:09:35.
ID: 9808.


dobry den, mám ke zkouškám téma seoznní pokrmy v české kuchyni, nejsem schopná vymyslet přiležitost a už vubec menu..jen jsem přemyslela o velikonocich dekuju za radu a návrhy:)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 2.5.2012 13:41:05.
ID: 9824.


Tak se zamyslete!!!!
Sezónní potraviny a z toho sestavíte české sezónní menu.
03 – 05 Jaro:
chřest, artyčoky, fava fazole, jehněčí maso, losos, jahody, řeřicha, okurka, avocado, pampeliška, frissé, žabí stehýnka, mladý česnek, sea bass, máta, šalotka, vanilka, kůzlečí, cuketa, papaya, radichio, rebarbora, sardinky, halibut, medový meloun.

06 – 08 Léto:
Meruňky, bazalka, zelené fazolky, borůvky, řapíkatý celer, lišky, třešně, kukuřice, krab, okurka, fíky, grapefruit, zmrzlina, litchi, humr, mango, melouny, nektarinky, broskve, švestky, nové brambory, červený rybíz, sorbety, tomaty, tropické ovoce, tuňák, cukety.

09 – 11 Podzim:
Jablka, lima fazolky, krvavé pomeranče, brokolice, zelí, květák, celer, kokos, kaštany, datle, kachna, úhoř, fenykl, fíky, husí játra, zvěřina, muškát, pórek, javorový sirup, houby, mušle, granátové jablko, králík, lanýž bílý, krůta, bažant, ořechy, kraby, česnek, šproty.

12 – 02 Zima:
Banány, černé fazole, zelí, kaviár, ořechy, čekanka, citrusové plody, treska, sušené ovoce, hořčice, kiwi, kedluben, čočka, mořský ďas, mušle, ořechový olej, marakuja, paštiky, ananas, rozmarýn, uzeniny, karambola, sladké brambory, černé lanýže.

Podle toho si už poradíte?!?!?!?

Hezký den XXL

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Verča

Vloženo: 1.5.2012 13:32:15.
ID: 9818.


Nemohl by mi někdo poradit, jak připravit slavnostní tabuli a výstavní stolek k příležitosti: vyhlášení českého lva.? Také se jedná o bezmasé pokrmy, tudíž vegetariánství. Nevím si s tím rady díky :)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od:

Vloženo: 2.5.2012 13:47:18.
ID: 9825.


Neznám nic jednoduššího.

Carpaccio z marinované červené řepy,
s jablečným křenem a řeřichou

Tomatové consommé se zeleninovou sprign rolls

Kapustové lasagne s česnekem a sušenými rajčaty

Lilkové taštičky plněné houbovým ragú,
cuketové zelí, bramborový nákyp s majoránkou

Variace těch nejlepších českých sýrů se slaným máslem, fíkovou hořčicí a pekanovým chlebem

Lehký ovocný salát se zázvorovou zmrzlinou a mandlovým koláčkem

Káva

Hodně úspěchů a hezký den.

Pokud toto použijete napište jak to dopadlo.
Radím tady docela dost a snad i dobře ale ohlas žádný, co kdyby někdo občas napsal že to bylo dobře nebo úplně špatně.

Děkuji Bon

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Margaritta

Vloženo: 15.4.2013 16:00:49.
ID: 10256.


ahoj, všimla jsem si jak dobře sestavuješ menu a tak prosím o radu :) Přítel dělá závěrečky a má téma: Rodinná oslava v trendu zdravé výživy. Tak pokud bys mel nejaké nápady, tak mi je prosím pošli na mail: markéta.schwarzerova@seznam.cz
Děkuji :)

odpovědět

    Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: anet

Vloženo: 29.4.2013 20:53:18.
ID: 10284.


použila jasem tvům moučník : lehký ovocný salat se zazvorovou zmrzlinou a mandlovým kolačkem . tak uvidíme jak to dopadne dík :)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Malibu _-__

Vloženo: 2.3.2013 12:58:59.
ID: 10134.


Všichni kteří kritizujete ,je docela dooost těžký sestavit slavnostní meny tak,aby v něm nebyly chyby,aby se k sobě všechno na meny hodilo a aby jsme dodržely všechny Gastro.. pravidla,takže držte rypáky,nebo se samy předveďte a ukažte co je ve vás;)) Hater's chcípněte do piči;)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní


Od: David

Vloženo: 4.3.2013 15:19:57.
ID: 10143.


Ahoj zdravím vás všechny poradili bys te .... mám za ukol udělat slavností menu na zavěrečné zkoušky na téma::: Jídla naších předků v moderní gastronomii děkuju

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: David

Vloženo: 4.3.2013 15:27:55.
ID: 10145.


ahoj te lidi prosím poradili byste mi sestavení slavnostního menu na téma :::: Jídla naších předku v moderní gastronomii . Děkuju

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: jana

Vloženo: 29.3.2013 12:20:04.
ID: 10220.


dobry den kdo by mi pomohl s kalkulaci nebo normovani jakehokoliv menicka at vim jak nato jit dal,predem dekuji

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Lindushee

Vloženo: 5.4.2013 18:03:34.
ID: 10242.


Ahoj mám ke zkouškám masopust a vůbec si nedokážu představit jaké mám sestavit slavnostní menu a stoho jedno hlavní jídlo musím uvařit takže to musí být minutka a nějaké dvě přílohy .

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: nikola

Vloženo: 13.4.2013 12:48:51.
ID: 10253.


ahoj mám za 14 dnu závěrečnou zkoušku a chtěla bych vás poprosit o radu či kritiku zda může být takto složené.
VELIKONOČNÍ MENU(jídla našich předků)
STUDENÝ PŘEDKRM::vaječná pomazánka toast
TEPLÝ PŘEDKRM:pstruh na másle /nevím přílohu)
POLÉVKA:kuřecí s vaječnnou sedlinou
HLAVNÍ CHOD:kuřecí roláda plnéná špenátem a bramborový knedlík
SÝRr:kozí sýr(tady nevím co k němu)a už vubec ne jaký napoj podle našich předků
MOUČNÍK:velikonoční mazaneec
OVOCE:pohár z lesního ovoce...

Díky za odpověd na email:nikca84@seznam.cz

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Teja

Vloženo: 18.9.2013 18:03:36.
ID: 12411.


Ahoj mohli byste mi prosím pomoct sestavit slavnostní menu ze 6 chodů na téma haloween? Dobré by byli nějaké helloweenské názvy a potom bych napsala z čeho se to skládá:-)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Teja

Vloženo: 18.9.2013 18:03:41.
ID: 12412.


Ahoj mohli byste mi prosím pomoct sestavit slavnostní menu ze 6 chodů na téma haloween? Dobré by byli nějaké helloweenské názvy a potom bych napsala z čeho se to skládá:-)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Teja

Vloženo: 18.9.2013 18:03:46.
ID: 12413.


Ahoj mohli byste mi prosím pomoct sestavit slavnostní menu ze 6 chodů na téma haloween? Dobré by byli nějaké helloweenské názvy a potom bych napsala z čeho se to skládá:-)

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: MaRliX

Vloženo: 2.3.2014 14:27:27.
ID: 13597.


Dobrý den, potřeboval bych sestavit menu o šesti chodech na téma Krkonošská kuchyně. Prosím.

odpovědět

Nadpis:

Re: Slavnostní menu


Od: Markéta

Vloženo: 2.3.2014 14:37:09.
ID: 13598.


Ahoj lidi, potřebovala bych poradit se sestaveni menu: Tradičí mikulovské vinobraní.. díky :)

odpovědět

Nadpis:

Slavnostní menu


Od: Kačka

Vloženo: 4.3.2014 16:53:32.
ID: 13606.


Ahojky.. potrebovala bych pomoc sestavit slavnostni menu pro sportovce.. Vubec si stim nevim rady.. děkuju :)

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek 23. října 2014
svátek slaví Teodor, zítra Nina
Aktuálně v diskusi
Top 5 měsíce
Gastro bazar
    v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné inzeráty...

více...
Databáze dodavatelů
Zaměstnání
Vestavné lednice kombinované nabízí Datart.cz
(c) 2001-2014 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.